Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(30-5)-9-2015-(niedz-sobota)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 29 SierpieÅ„ 2015, 16:32   NASZA--o--KAPLICZKAo--o--(30-5)-9-2015-(niedz-sobota)

(1 Tes 5)" ... czuwajmy i b±d¼my trze¼wi!
Poniewa¿ nie przeznaczy³ nas Bóg, aby¶my zas³u¿yli na gniew,
ale na osi±gniêcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa,
który za nas umar³, aby¶my, czy ¿ywi, czy umarli, razem z Nim ¿yli"
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 29 SierpieÅ„ 2015, 16:59   

K+M+B

30-5 9 2915

4.9.2015 - Pierwszy Piatek Miesiaca

Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//
Tak bardzo

kochasz ¶wiat tak bardzo
¿e chcesz jego zbawienia
nawet za cenê krzy¿a
Twojego Syna

tak kochasz cz³owieka
¿e nie ma dla niego
innego istnienia
jak tylko z Tob±
i tylko na wieki

/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/

//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Panie, Bo¿e zastêpów, który powiedzia³e¶ w Twej ¶wiêtej Ewangelii: „Nie przyszed³em przynie¶æ pokoju, lecz miecz”, uzbrój mnie do walki; pa³am ¿±dz± walczenia o Twoj± chwa³ê, ale b³agam Ciê, umocnij odwagê moj±! Wtedy bêdê mog³a wo³aæ z ¶wiêtym królem Dawidem: „Ty sam jeste¶ moj± tarcz±; Ty sam. Panie, zaprawiasz rêce moje do walki”. O mój Umi³owany! wiem, do jakiej walki mnie przeznaczasz. Nie na polach bitwy mam walczyæ... Mieczem moim mi³o¶æ! „Wyrzucê nim obcego z królestwa”, Ciebie obwo³am Królem dusz, które opieraj± siê przed poddaniem siê Twojej boskiej potêdze.
Jaka¿ to ³aska, gdy rano nie czujemy ani cienia odwagi, ¿adnej si³y do praktykowania cnoty... O, wtedy w³a¶nie chwila odpowiednia, by „przy³o¿yæ siekierê do korzenia drzewa”... Mi³o¶æ wszystkiemu podo³a: rzeczy wprost niemo¿liwe nie zdaj± siê jej zbyt trudne. O Jezu, Ty nie patrzysz na wielko¶æ naszych czynów ani nawet na trudno¶ci, ale na mi³o¶æ, która pobudza nas do ich spe³nienia (¦w. Teresa od Dzieci±tka Jezus: Modlitwa na uproszenie odwagi w walce; List XL).

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 30 SierpieÅ„ 2015, 09:16   

Kto zamieszka na Twej górze ¶wiêtej?
Ten, kto postêpuje nienagannie, dzia³a sprawiedliwie
i mówi prawdê w swym sercu,
kto swym jêzykiem oszczerstw nie g³osi.

Ps 15


Modlmy siê aby¶my nie tylko nie zdradzili Prawdy pisanej przez duze „P”, ale aby¶my byli wierni równie¿ prawdom codziennym, poniewa¿ tylko wtedy spelni siê pierwszy postulat, je¶li jest on w zgodzie i harmonii z tym drugim.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 30 SierpieÅ„ 2015, 09:17   

Kto nie czyni bli¼niemu nic z³ego,
nie ubli¿a swoim s±siadom,
kto za godnego wzgardy uwa¿a z³oczyñcê,
ale szanuje tego, kto siê boi Pana.

Ps 15


Modlmy siê abysmy nie ulegli fa³szywemu mitowi tolerancji, która kaze cz³owiekowi jednakowo traktowac zlo i dobro, korumpuj±c w ten sposób prawo i zasady zycia spo³ecznego. Mit ten deprawuje uczciwych ludzi, czyni±c z nich wspólników zla.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 30 SierpieÅ„ 2015, 21:52   

Modle sie by moje serce, serca tych, ktorych kocham i tych wszystkich, ktorzy tego pragna ...czyste bylo od grzesznego brudu.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2015, 08:28   

Niech siê raduj± niebiosa i ziemia weseli,
niech szumi morze i wszystko, co je nape³nia.
Niech siê ciesz± pola i wszystko, co na nich ro¶nie,
niech wszystkie drzewa w lasach wykrzykuj± z rado¶ci.
Przed obliczem Pana, który siê zbli¿a,
który ju¿ siê zbli¿a, by os±dziæ ziemiê.
On bêdzie s±dzi³ ¶wiat sprawiedliwie,
a ludy wed³ug swej prawdy.

Ps 96


Radujmy siê z przyjscia Pana. Razem z Kosciolem powtarzajmy nieustannie : Marana tha ! Przyjdz nasz Panie. Niech to bêdzie motto i sens zapowiedzianego przez papieza Franciszka na 1 wrzesnia dnia solidarno¶ci z calym stworzonym swiatem.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 31 SierpieÅ„ 2015, 11:54   

Papie¿ Franciszek ustanowi³ ¦wiatowy Dzieñ Modlitw o Ochronê Stworzenia. Bêdzie on obchodzony w Ko¶ciele katolickim ju¿ od tego roku w dniu 1 wrze¶nia, tak jak ma to ju¿ miejsce w Ko¶ciele prawos³awnym.

- papie¿ wyja¶ni³, ¿e inicjatywa ta wynika z "podzielanej wspólnie z patriarch± ekumenicznym Bart³omiejem troski o przysz³o¶æ stworzenia" i jest odpowiedzi± na sugestiê wyra¿on± przez jego przedstawiciela, metropolitê Pergamonu, Jana (Zizioulasa) podczas prezentacji encykliki "Laudato si’" w Watykanie.

- Jako chrze¶cijanie pragniemy wnie¶æ swój wk³ad w rozwi±zanie kryzysu ekologicznego, wobec którego staje obecnie ludzko¶æ. W tym celu musimy przede wszystkim z naszego bogatego dziedzictwa duchowego czerpaæ motywacje o¿ywiaj±ce pasjê ochrony stworzenia, nie zapominaj±c nigdy, ¿e dla wierz±cych w Jezusa Chrystusa, S³owo Bo¿e, które dla nas sta³o siê cia³em, "duchowo¶æ nie jest od³±czona od cia³a ani te¿ od natury czy realiów tego ¶wiata, ale ¿yjemy z nimi i w nich, w jedno¶ci ze wszystkim, co nas otacza" (LS, 216). Kryzys ekologiczny wzywa wiêc nas do g³êbokiego nawrócenia duchowego: chrze¶cijanie s± wezwani do "nawrócenia ekologicznego, które wi±¿e siê z rozwijaniem wszystkich konsekwencji ich spotkania z Jezusem w relacjach z otaczaj±cym ich ¶wiatem" (LS, 217). Albowiem "¿ycie powo³aniem, by byæ obroñcami dzie³a Bo¿ego, jest istotn± czê¶ci± ¿ycia uczciwego, nie za¶ czym¶ opcjonalnym, ani te¿ drugorzêdnym elementem do¶wiadczenia chrze¶cijañskiego" (tam¿e) - napisa³ Franciszek.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 1 WrzesieÅ„ 2015, 07:45   

Odruchowo pomyslalem o wszystkich zaslyszanych przypadkach tragicznej dewastacji srodowiska naturlnego. Bezwzglednie na pierwszym miejscu jednak byla dewastacja infrastruktury miejskiej paromilionowego Aleppo. Bez wody i bez pradu i stale zagrozenie ze strony smiertelnych wybuchow... Mysle , ze jedno z drugim ma wiele wspolnego, poniewaz autorem jest ta sama ludzka nienawisc i egoizm.
Modlmy sie o DUCHA POKOJU I SZACUNKU. MODLMY SIE O DUCHA POJEDNANIA, inaczej skazemy samych siebie na wojenne cierpienia.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 2 WrzesieÅ„ 2015, 08:01   

Witaj Elu "Japonska" w Polsce ! Chcemy cie zobaczyc a nie tylko witac.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 2 WrzesieÅ„ 2015, 13:03   

Tez chce Wszystkich zobaczyæ.
Bogu i Maryi niech bed± dzieki za szczê¶liwa podró¿.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 2 WrzesieÅ„ 2015, 20:56   

Dziêki Ci Panie! Niestety spotkanie w tygodniu to dla mnie niemo¿liwo¶æ w czasie pracy-ale mo¿e bêdzie mo¿na spotkaæ siê nie tylko w centrum, ale i na po³udniu?
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 WrzesieÅ„ 2015, 11:46   

Wykrzykujcie na cze¶æ Pana, wszystkie ziemie,
s³u¿cie Panu z weselem!
Stawajcie przed obliczem Pana
z okrzykami rado¶ci.

PS 100


Niech ka¿dy sobie zatem krzyknie, jak tego chce psalm 100 , oczywi¶cie nie „sobie”.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group