Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania-NIEDZIELA- Urocz.Jezusa Chrystusa Króla -22.XI2015
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 21 Listopad 2015, 16:33   Czytania-NIEDZIELA- Urocz.Jezusa Chrystusa Króla -22.XI2015

XXXIV niedziela zwykła, 22 LISTOPADA 2015
Uroczysto¶ć Jezusa Chrystusa, Króla Wszech¶wiata


(Dn 7,13-14)
Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzaj± Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewsk±, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

(Ps 93,1.2.5)
REFREN: Pan Bóg króluje, pełen majestatu

Pan króluje, oblókł się w majestat,
Pan odział się w potęgę i ni± się przepasał,
tak ¶wiat utwierdził,
że się nie zachwieje.

Twój tron niewzruszony na wieki,
Ty od wieków istniejesz, Boże.
¦wiadectwa Twoje bardzo godne s± wiary,
Twojemu domowi przystoi ¶więto¶ć,
po wszystkie dni, o Panie.

(Ap 1,5-8)
Jezus Chrystus jest ¦wiadkiem Wiernym, Pierworodnym umarłych i Władc± królów ziemi. Tym, który nas miłuje i który przez sw± krew uwolnił nas od naszych grzechów, i uczynił nas królestwem - kapłanami Bogu i Ojcu swojemu, Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen. Oto nadchodzi z obłokami, i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będ± Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Tak: Amen. Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmog±cy.

(Mk 11,10)
Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.

(J 18,33b-37)
Piłat powiedział do Jezusa: Czy Ty jeste¶ Królem żydowskim? Jezus odpowiedział: Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie? Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Co¶ uczynił? Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego ¶wiata. Gdyby królestwo moje było z tego ¶wiata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz za¶ królestwo moje nie jest st±d. Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jeste¶ królem? / Odpowiedział Jezus: / Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na ¶wiat, aby dać ¶wiadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu.
.............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 22 Listopad 2015, 07:19   

„Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie”.
Jednym slowem Jezus pyta tu o prawde : czy chodzi ci o prawde ktorej poszukujesz ty osobi¶cie, czy tez chodzi ci o sprawe polityczna z która przyszli do ciebie Zydzi? Krolestwo Boze nie jest polityczne, ale mistyczne. Nie jest ono „z tego swiata”, ale jest na tym swiecie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 22 Listopad 2015, 07:20   

Syn Czlowieczy obdarowany jest godno¶ci± i wladza krolewska. My mamy udzial w tym Jego obdarowaniu, dzieki wierze w Jezusa Chrystusa . Na tym polega nasza szansa zbawienia, która skierowana jest do każdego czlowieka.

Nasz udzial w Krolestwie Chrystusa zawiera w sobie misje posługiwania kapłańskiego wobec swiata w którym zyjemy. Jest zatem również misterium objawienia się Wielkiej Tajemnicy Bozej Milosci, a wiec objawienia się Jego Samego
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysĹ‚any: 22 Listopad 2015, 12:13   

Jezus jest Królem, Jego królewsko¶ć to miło¶ć, która ofiaruje siebie na krzyzu, by nas uwolnić, oczy¶cić, uzdrowić, u¶więcić
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group