Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - CZWARTEK - 11LUTEGO 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 10 Luty 2016, 15:52   Czytania - CZWARTEK - 11LUTEGO 2016

Czwartek, 11 LUTEGO 2016

(Pwt 30,15-20)
Moj¿esz przemówi³ do ludu: Patrz! K³adê dzi¶ przed tob± ¿ycie i szczê¶cie, ¶mieræ i nieszczê¶cie. Ja dzi¶ nakazujê ci mi³owaæ Pana, Boga twego, i chodziæ Jego drogami, p1e³ni±c Jego polecenia, prawa i nakazy, aby¶ ¿y³ i mno¿y³ siê, a Pan, Bóg twój, bêdzie ci b³ogos³awi³ w kraju, który idziesz posi±¶æ. Ale je¶li swe serce odwrócisz, nie us³uchasz, zb³±dzisz i bêdziesz oddawa³ pok³on obcym bogom, s³u¿±c im - o¶wiadczam wam dzisiaj, ¿e na pewno zginiecie, nied³ugo zabawicie na ziemi, któr± idziecie posi±¶æ, po przej¶ciu Jordanu. Biorê dzi¶ przeciwko wam na ¶wiadków niebo i ziemiê, k³adê przed wami ¿ycie i ¶mieræ, b³ogos³awieñstwo i przekleñstwo. Wybierajcie wiêc ¿ycie, aby¶cie ¿yli wy i wasze potomstwo, mi³uj±c Pana, Boga swego, s³uchaj±c Jego g³osu, lgn±c do Niego; bo tu jest twoje ¿ycie i d³ugie trwanie twego pobytu na ziemi, któr± Pan poprzysi±g³ daæ przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi.

(Ps 1,1-4.6)
REFREN: B³ogos³awiony, kto zaufa³ Panu

B³ogos³awiony cz³owiek, który nie idzie za rad± wystêpnych,
nie wchodzi na drogê grzeszników
i nie zasiada w gronie szyderców,
lecz w prawie Pañskim upodoba³ sobie
i rozmy¶la nad nim dniem i noc±.

On jest jak drzewo zasadzone nad p³yn±c± wod±,
które wydaje owoc w swoim czasie,
li¶cie jego nie wiêdn±,
a wszystko, co czyni, jest udane.

Co innego grzesznicy:
s± jak plewa, któr± wiatr rozmiata.
Albowiem znana jest Panu droga sprawiedliwych,
a droga wystêpnych zaginie.

(Mt 4,17)
Pan mówi: Nawracajcie siê, bliskie jest Królestwo niebieskie.

(£k 9,22-25)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Syn Cz³owieczy musi wiele wycierpieæ: bêdzie odrzucony przez starszyznê, arcykap³anów i uczonych w Pi¶mie; bêdzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie. Potem mówi³ do wszystkich: Je¶li kto chce i¶æ za Mn±, niech siê zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzy¿ swój i niech Mnie na¶laduje! Bo kto chce zachowaæ swoje ¿ycie, straci je, a kto straci swe ¿ycie z mego powodu, ten je zachowa. Bo có¿ za korzy¶æ ma cz³owiek, je¶li ca³y ¶wiat zyska, a siebie zatraci lub szkodê poniesie?
.............................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 11 Luty 2016, 09:54   

Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Syn Cz³owieczy musi wiele wycierpieæ: bêdzie odrzucony przez starszyznê, arcykap³anów i uczonych w Pi¶mie; bêdzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie...

Chrystus wszystko wiedzia³, co Go czeka. Czy móg³ byæ radosny, cierpliwy w¶ród ludzi?...Czy by³ szczê¶liwy na czas przebywania na ziemi?...Czy chcê Go na¶ladowaæ?...Czy przejmuje mnie Jego zapowied¿ przysz³o¶ci: "Bo kto chce zachowaæ swoje ¿ycie, straci je, a kto straci swe ¿ycie z mego powodu, ten je zachowa"?...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 11 Luty 2016, 11:13   

" Je¶li kto chce i¶æ za Mn±, niech siê zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzy¿ swój i niech Mnie na¶laduje!" ((£k 9))

A przynajmniej mo¿na staraæ siê.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 11 Luty 2016, 11:17   

Tylko milosc moze dawac wytrwa³± si³ê do zapierania siê siebie i tracenia ¿ycia.Tylko Bóg jest niewyczerpanym ¼ród³em mi³o¶ci
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 11 Luty 2016, 12:53   

Nawet dla uczniow Chrystusa krzyz jest szokiem. Dla nas tez.

Kto jest przywiazany ten nie moze sie poruszac. Nie moze isc za Chrystusem, kto uwiazany jest do samego siebie.

Tylko prawdziwa MILOSC daje czlowiekowi szanse prawdziwego wyzwolenia i podazania za Chrystusem do Jego Krolestwa.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 11 Luty 2016, 12:54   

Trudno o lepsza rade ktora moze byc dana czlowiekowi. Trudno o cenniejsza wskazowke zyciowa dla nieg, trudno o powazniejsza kwestie w zyciu czlowieka i spoleczenstwa od sprawy MILOSCI BOGA. Od tego zalezy sukces milowania siebie i drugiego czlowieka, czyli osiagniecia przez nas SZCZESCIA.

Nie czas mowic o nowych oknach domu, gdy pola obsiewac trzeba. Jeezeli pola nie beda obsiane, zadnych plonow nie bedziesz zbieral i nie tylko nowych okien nie bedzie w domu, ale dom bedzie zagrozony. O zyciu nie tyle nalezy dyskutowac, co W ZYCIE TRZEBA WIERZYC.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 12 Luty 2016, 10:50   

"W ZYCIE TRZEBA WIERZYC" /AZ/

Nieustannie.
W przeciwnym razie jest jakie¶ nieokre¶lone spadanie.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group