Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania- I Niedziela Wlk Postu -14LUTEGO 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 13 Luty 2016, 15:27   Czytania- I Niedziela Wlk Postu -14LUTEGO 2016

Niedziela, 14 LUTEGO 2016
I niedziela Wielkiego Postu


(Pwt 26,4-10)
Kap³an we¼mie z twoich r±k koszyk i po³o¿y go przed o³tarzem Pana, Boga twego. A ty wówczas wypowiesz te s³owa wobec Pana, Boga swego: Ojciec mój, Aramejczyk b³±dz±cy, zst±pi³ do Egiptu, przyby³ tam w niewielkiej liczbie ludzi i tam siê rozrós³ w naród ogromny, silny i liczny. Egipcjanie ¼le siê z nami obchodzili, gnêbili nas i na³o¿yli na nas ciê¿kie roboty przymusowe. Wtedy my¶my wo³ali do Pana, Boga ojców naszych. Us³ysza³ Pan nasze wo³anie, wejrza³ na nasz± nêdzê, nasz trud i nasze uciemiê¿enie. Wyprowadzi³ nas Pan z Egiptu mocn± rêk± i wyci±gniêtym ramieniem w¶ród wielkiej grozy, znaków i cudów. Zaprowadzi³ nas na to miejsce i da³ nam ten kraj op³ywaj±cy w mleko i miód. Teraz oto przynios³em pierwociny p³odów ziemi, któr± da³e¶ mi, Panie. Roz³o¿ysz je przed Panem, Bogiem swoim. Oddasz pok³on Panu, Bogu swemu.

(Ps 91,1-2.10-15)
REFREN: B±d¼ ze mn±, Panie, w moim utrapieniu

Kto siê w opiekê odda³ Najwy¿szemu
i mieszka w cieniu Wszechmocnego,
mówi do Pana: „Ty¶ moj± ucieczk± i twierdz±
Bo¿e mój, któremu ufam”.

Nie przyst±pi do ciebie niedola,
a cios nie dosiêgnie twego namiotu.
Bo rozkaza³ swoim anio³om,
aby ciê strzegli na wszystkich twych drogach.

Bêd± ciê nosili na rêkach
aby¶ nie urazi³ stopy o kamieñ.
Bêdziesz st±pa³ po wê¿ach i ¿mijach,
a lwa i smoka podepczesz.

„Ja go wybawiê, bo przylgn±³ do Mnie,
os³oniê go, bo pozna³ moje imiê.
Bêdzie Mnie wzywa³, a Ja go wys³ucham
i bêdê z nim w utrapieniu,
wyzwolê go i s³aw± obdarzê”.

(Rz 10,8-13)
Có¿ mówi Pismo? "S³owo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim". A jest to s³owo wiary, któr± g³osimy. Je¿eli wiêc ustami swoimi wyznasz, ¿e Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, ¿e Bóg Go wskrzesi³ z martwych - osi±gniesz zbawienie. Bo sercem przyjêta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. Wszak mówi Pismo: ¿aden, kto wierzy w Niego, nie bêdzie zawstydzony. Nie ma ju¿ ró¿nicy miêdzy ¯ydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywaj±. Albowiem ka¿dy, kto wezwie imienia Pañskiego, bêdzie zbawiony.

(Mt 4,4b)
Nie samym chlebem ¿yje cz³owiek lecz ka¿dym s³owem, które pochodzi z ust Bo¿ych.

(£k 4,1-13)
Jezus pe³en Ducha ¦wiêtego, powróci³ znad Jordanu i czterdzie¶ci dni przebywa³ w Duchu na pustyni, gdzie by³ kuszony przez diab³a. Nic w owe dni nie jad³, a po ich up³ywie odczu³ g³ód. Rzek³ Mu wtedy diabe³: Je¶li jeste¶ Synem Bo¿ym, powiedz temu kamieniowi, ¿eby siê sta³ chlebem. Odpowiedzia³ mu Jezus: Napisane jest: Nie samym chlebem ¿yje cz³owiek. Wówczas wyprowadzi³ Go w górê, pokaza³ Mu w jednej chwili wszystkie królestwa ¶wiata i rzek³ diabe³ do Niego: Tobie dam potêgê i wspania³o¶æ tego wszystkiego, bo mnie s± poddane i mogê je odst±piæ, komu chcê. Je¶li wiêc upadniesz i oddasz mi pok³on, wszystko bêdzie Twoje. Lecz Jezus mu odrzek³: Napisane jest: Panu, Bogu swemu, bêdziesz oddawa³ pok³on i Jemu samemu s³u¿yæ bêdziesz. Zaprowadzi³ Go te¿ do Jerozolimy, postawi³ na naro¿niku ¶wi±tyni i rzek³ do Niego: Je¶li jeste¶ Synem Bo¿ym, rzuæ siê st±d w dó³! Jest bowiem napisane: Anio³om swoim rozka¿e o Tobie, ¿eby Ciê strzegli, i na rêkach nosiæ Ciê bêd±, by¶ przypadkiem nie urazi³ swej nogi o kamieñ. Lecz Jezus mu odpar³: Powiedziano: Nie bêdziesz wystawia³ na próbê Pana, Boga swego. Gdy diabe³ dokoñczy³ ca³ego kuszenia, odst±pi³ od Niego a¿ do czasu.
...............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 14 Luty 2016, 06:20   

Jezus pe³en Ducha ¦wiêtego, powróci³ znad Jordanu i czterdzie¶ci dni przebywa³ w Duchu na pustyni, gdzie by³ kuszony przez diab³a. Nic w owe dni nie jad³, a po ich up³ywie odczu³ g³ód. Rzek³ Mu wtedy diabe³: Je¶li jeste¶ Synem Bo¿ym, powiedz temu kamieniowi, ¿eby siê sta³ chlebem. Odpowiedzia³ mu Jezus: Napisane jest: Nie samym chlebem ¿yje cz³owiek...
...Lecz Jezus mu odpar³: Powiedziano: Nie bêdziesz wystawia³ na próbê Pana, Boga swego. Gdy diabe³ dokoñczy³ ca³ego kuszenia, odst±pi³ od Niego a¿ do czasu
.

Tajemnic± wielka jest, dlaczego Bóg dopuszcza dzia³anie diab³a. Mysle, ze zmaganie sie Jezusa z diab³em na pustyni mialo na celu "zahartowanie" Jezusa na chwile walki w Ogrójcu...Kuszenie by³o autentyczne, moglo, myslê, zakonczyc sie przegran±, nie by³o "na niby"...Dotyczy³o zasiania wJezusie niepewnosci, czy- jako cz³owiek, jest Synem Bo¿ym...
Post - broni± podczas kuszenia?...I my, z Duchem ¦wiêtym bêd±c- zwyciê¿ymy z³o! Daj, Bo¿e!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 Luty 2016, 11:01   

"Nie samym chlebem zyje czlowiek" powiedzial Jezus, a szatan wowczas do chleba dorzuca Mu.... WSZYSTKO ("wszystko bedzie Twoje") w zamian za uznanie jego, a nie Bozej wladzy nad soba. Gdy pokusa otwartej zdrady zostala zdecydowanie odrzucona przez Jezusa, szatan sugeruje zdradê "inteligentn±", dobrze zakamuflowan±, udajaca wiernosc otrzymanej przez Boga misji .


"Kazdy kto wzywa imienia Panskiego bedzie zbawiony ".
Jezus jest Panem" powinno byc nasza chrzescijansk± "mantr±".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 14 Luty 2016, 11:03   

Prawdziwy dar , jedyny ktorym mozemy obdarowac Boga, to nasza wdziecznosc i zaufanie, gdyz tylko w ten sposob aktualizuje sie prawdziwa wiara i milosc.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 15 Luty 2016, 09:27   

"Oddasz pok³on Panu, Bogu swemu" ((Pwt 26)

Zw³aszcza w tych trudnych dniach.
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group