Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - SOBOTA - 13LUTEGO 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 12 Luty 2016, 15:40   Czytania - SOBOTA - 13LUTEGO 2016

Sobota, 13 LUTEGO 2016

(Iz 58,9b-14)
To mówi Pan Bóg: Je¶li u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz groziæ palcem i mówiæ przewrotnie, je¶li podasz twój chleb zg³odnia³emu i nakarmisz duszê przygnêbion±, wówczas twe ¶wiat³o zab³y¶nie w ciemno¶ciach, a twoja ciemno¶æ stanie siê po³udniem. Pan ciê zawsze prowadziæ bêdzie, nasyci duszê twoj± na pustkowiach. Odm³odzi twoje ko¶ci, tak ¿e bêdziesz jak zroszony ogród i jak ¼ród³o wody, co siê nie wyczerpie. Twoi ludzie zabuduj± prastare zwaliska, wzniesiesz budowle z odwiecznych fundamentów. I bêd± ciê nazywaæ naprawc± wy³omów, odnowicielem rumowisk - na zamieszkanie. Je¶li pow¶ci±gniesz twe nogi od przekraczania szabatu, ¿eby w dzieñ mój ¶wiêty spraw swych nie za³atwiaæ, je¶li nazwiesz szabat rozkosz±, a ¶wiêty dzieñ Pana - czcigodnym, je¶li go uszanujesz przez unikanie podró¿y, tak by nie przeprowadzaæ swej woli ani n wtedy znajdziesz tw± rozkosz w Panu. Ja ciê powiodê w triumfie przez wy¿yny kraju, karmiæ ciê bêdê dziedzictwem Jakuba, twojego ojca. Albowiem usta Pañskie to wyrzek³y.

(Ps 86,1-6)
REFREN: Naucz mnie chodziæ drog± Twojej prawdy

Nak³oñ swe ucho i wys³uchaj mnie, Panie,
bo biedny jestem i ubogi.
Strze¿ mojej duszy, bo jestem pobo¿ny,
zbaw s³ugê Twego, który Tobie ufa, Ty jeste¶ moim Bogiem.

Panie, zmi³uj siê nade mn±,
bo nieustannie wo³am do Ciebie.
Rozraduj ¿ycie swego s³ugi,
bo ku Tobie, Panie, wznoszê moj± duszê.

Ty¶ bowiem, Panie, dobry i ³askawy,
pe³en ³aski dla wszystkich, którzy Ciê wzywaj±.
Wys³uchaj, Panie, modlitwê moj±
i zwa¿ na g³os mojej pro¶by.

(Ez 33,11)
Pan mówi: Nie chcê ¶mierci grzesznika, lecz aby siê nawróci³ i mia³ ¿ycie.

(£k 5,27-32)
Jezus zobaczy³ celnika, imieniem Lewi, siedz±cego w komorze celnej. Rzek³ do niego: Pójd¼ za Mn±. On zostawi³ wszystko, wsta³ i chodzi³ za Nim. Potem Lewi wyprawi³ dla Niego wielkie przyjêcie u siebie w domu; a by³a spora liczba celników oraz innych, którzy zasiadali z nimi do sto³u. Na to szemrali faryzeusze i uczeni ich w Pi¶mie i mówili do Jego uczniów: Dlaczego jecie i pijecie z celnikami i grzesznikami? Lecz Jezus im odpowiedzia³: Nie potrzebuj± lekarza zdrowi, ale ci, którzy siê ¼le maj±. Nie przyszed³em wezwaæ do nawrócenia sprawiedliwych, lecz grzeszników.
..................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 Luty 2016, 08:37   

ZBAWIENIE JEST SPOTKANIEM DWOCH WOLNOSCI : JEZUS WYBIERA LEWIEGO, A LEWI NA TEN WYBOR SIE GODZI, OKAZUJAC SWOJE ZDECYDOWANIE : ZOSTAWIA WSZYSTKO ABY TOWARZYSZYC JEZUSOWI I PRZYJMUJE GO UROCZYSCIE W SWOIM DOMU.
PRZYJECIE TO STAJE SIE UCZTA ZBAWIENIA. DOTKNIECI TRADEM GRZECHU DOSTEPUJA UZDROWIENIA, A PYSZNI, PRZEKONANI O SWOJEJ DOSKONALOSCI, CIERPIA NADAL NA CHRONICZNY BRAK MILOSCI.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 Luty 2016, 08:38   

Zbawienie jest porywajaco pieknym projektem, najbardziej rewolucyjnym calej historii wszystkich cywilizacji jakie byly i jakie moga byc jeszcze, najbardziej nowoczesnym, humanistycznym, opartym na fundamentalnej prawdzie Bozej milosci do swiata i szczegolnej misji, w tym planie milosci, dla czlowieka.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 13 Luty 2016, 08:38   

BLOGOSLAWIENSTWO ZYWEJ WODY

JESLI NIE BEDZIESZ TYRANEM DLA INNYCH, NIE BEDZIESZ NIKOGO UCISKAL, NIE BEDZIESZ OKLAMYWAL, ALE BEDZIESZ MIAL SERCE WRAZLIWE NA POTRZEBY LUDZI , ZAROWNO TYCH KTORZY DOTKNIECI SA BIEDA MATERIALNA, JAK I TYCH KTORZY DOSWIADCZAJA NEDZY MORALNEJ , WOWCZAS TWE SWIATLO ZABLYSNIE W CIEMNOSCIACH, A TWOJA CIEMNOSC STANIE SIE POLUDNIEM.
WIDZIALEM TO SWIATLO, NA PRZYKLAD W OCZACH PENITENTOW PO SPOWIEDZI SWIETEJ. BYLO TO ZNAKIEM, ZE OPUSCILI JUZ PUSTKOWIA PO KTORYCH SIE DOTAD SAMOTNIE BLAKALI I DOTARLI DO ZRODLA ZYWEJ WODY, DZIEKI KTOREJ OGROD KTORY ZALOZA BEDZIE MOGL OSTOC SIE W CZAS SUSZY, A DOMY KTORE ZBUDUJA NIE ROZSYPIA SIE W GRUZY. TAKIE JEST BLOGOSLAWIENSTWO DLA WSZYSTKICH KTORZY "ZNALEZLI SWOJA ROZKOSZ W PANU"
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 13 Luty 2016, 09:15   

Dla mnie tak¿e s³owa:
"je¶li podasz twój chleb zg³odnia³emu i nakarmisz duszê przygnêbion±, wówczas twe ¶wiat³o zab³y¶nie w ciemno¶ciach"
brzmi± dzi¶ szczególnie.
My¶lê, ¿e to te¿ zadanie na Wielki Post.

Z Bogiem

Micha³
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 15 Luty 2016, 09:25   

"To mówi Pan Bóg: Je¶li u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz groziæ palcem i mówiæ przewrotnie, je¶li podasz twój chleb zg³odnia³emu i nakarmisz duszê przygnêbion±, wówczas twe ¶wiat³o zab³y¶nie w ciemno¶ciach, a twoja ciemno¶æ stanie siê po³udniem. " (Iz 58)

Przewrotna mowa.
Ob³uda, zak³amanie, wykrêty, podstêpy. Jakie to powszechne w dzisiejszej rzeczywisto¶ci!
_________________
Z Bogiem!
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group