Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - V Niedziela wielkanocna - 24KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 23 KwiecieÅ„ 2016, 16:13   Czytania - V Niedziela wielkanocna - 24KWIETNIA 2016

V Niedziela wielkanocna, 24 KWIETNIA 2016

(Dz 14,21-27)
Pawe³ i Barnaba wrócili do Listry, do Ikonium i do Antiochii, Umacniaj±c dusze uczniów, zachêcaj±c do wytrwania w wierze, bo przez wiele ucisków trzeba nam wej¶æ do królestwa Bo¿ego. Kiedy w ka¿dym Ko¶ciele w¶ród modlitw i postów ustanowili im starszych, polecili ich Panu, w którego uwierzyli. Potem przeszli przez Pizydiê i przybyli do Pamfilii. Nauczali w Perge, zeszli do Attalii, a st±d odp³ynêli do Antiochii, gdzie za ³ask± Bo¿± zostali przeznaczeni do dzie³a, które wykonali. Kiedy przybyli i zebrali [miejscowy] Ko¶ció³, opowiedzieli, jak wiele Bóg przez nich zdzia³a³ i jak otworzy³ poganom podwoje wiary.

(Ps 145,8-13)
REFREN: Bêdê Ciê s³awi³, Bo¿e mój i Królu
lub Alleluja

Pan jest ³agodny i mi³osierny,
nieskory do gniewu i bardzo ³askawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego mi³osierdzie nad wszystkim, co stworzy³.

Niech Ciê wielbi± Panie, wszystkie Twoje dzie³a
i niech Ciê b³ogos³awi± Twoi ¶wiêci.
Niech mówi± o chwale Twojego królestwa
i niech g³osz± Twoj± potêgê.

Aby synom ludzkim oznajmiæ Twoj± potêgê
i wspania³o¶æ chwa³y Twojego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

(Ap 21,1-5a)
Ja, Jan, ujrza³em niebo nowe i ziemiê now±, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminê³y, i morza ju¿ nie ma. I Miasto ¦wiête - Jeruzalem Nowe ujrza³em zstêpuj±ce z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego mê¿a. I us³ysza³em dono¶ny g³os mówi±cy od tronu: Oto przybytek Boga z lud¼mi: i zamieszka wraz z nimi, i bêd± oni jego ludem, a On bêdzie Bogiem z nimi. I otrze z ich oczu wszelk± ³zê, a ¶mierci ju¿ odt±d nie bêdzie. Ani ¿a³oby, ni krzyku, ni trudu ju¿ /odt±d/ nie bêdzie, bo pierwsze rzeczy przeminê³y. I rzek³ Zasiadaj±cy na tronie: Oto czyniê wszystko nowe.

(J 13,34)
Dajê wam przykazanie nowe, aby¶cie siê wzajemnie mi³owali, jak Ja was umi³owa³em.

(J 13,31-33a.34-35)
Po wyj¶ciu Judasza z wieczernika Jezus powiedzia³: Syn Cz³owieczy zosta³ teraz otoczony chwa³±, a w Nim Bóg zosta³ chwa³± otoczony. Je¿eli Bóg zosta³ w Nim otoczony chwa³±, to i Bóg Go otoczy chwa³± w sobie samym, i to zaraz Go chwa³± otoczy. Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Bêdziecie Mnie szukaæ, ale - jak to ¯ydom powiedzia³em, tak i teraz wam mówiê - dok±d Ja idê, wy pój¶æ nie mo¿ecie. Przykazanie nowe dajê wam, aby¶cie siê wzajemnie mi³owali tak, jak Ja was umi³owa³em; ¿eby¶cie i wy tak siê mi³owali wzajemnie.
..................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 24 KwiecieÅ„ 2016, 02:07   

...Przykazanie nowe dajê wam, aby¶cie siê wzajemnie mi³owali tak, jak Ja was umi³owa³em; ¿eby¶cie i wy tak siê mi³owali wzajemnie.

Nowe Przykazanie...Tak mi³owac (wzajemnie! ) - jak Jezus nas umi³owa³. Cudowna sprawa - mój Bóg JEST M£O¦CI¡! Ja tez moge obdarowywaæ drugiego mi³osci±- nic nie stracê! Czujê siê wspaniale obdarowana - jestem mi³owana przez samego Boga! A jakie to mi³e - czuæ sie kochan± przez drugiego cz³owieka! W g³owie mi sie krêci, gdy próbuje ogarn±c rozumem Wspania³o¶æ Nieskonczonego, Przedwiecznego, Wszechmog±cego Boga...
Chwa³a Ojcu, i Synowi, i Duchowi ¦wiêtemu! - na wieki wieków!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
WysÅ‚any: 24 KwiecieÅ„ 2016, 11:22   

"Pan jest ³agodny i mi³osierny,
nieskory do gniewu i bardzo ³askawy. "(Ps. 145)

Mimo to próbujemy przeci±gaæ strunê.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 24 KwiecieÅ„ 2016, 14:14   

Pan jest dobry dla wszystkich
a Jego mi³osierdzie nad wszystkim co stworzy³
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 24 KwiecieÅ„ 2016, 23:53   

" I rzek³ Zasiadaj±cy na tronie: Oto czyniê wszystko nowe."
Oddaje wiec siebie, swoje starania, swoja slaba wole, swoje upadki. On wszystko czyni nowe, przemienia na lepsze. Dziekuje.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group