Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czytania - Wtorek - 26KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 25 KwiecieÅ„ 2016, 15:41   Czytania - Wtorek - 26KWIETNIA 2016

Wtorek, 26 KWIETNIA 2016

(Dz 14,19-28)
Do Listry nadeszli ¯ydzi z Antiochii i z Ikonium. Podburzyli t³um, ukamienowali Paw³a i wywlekli go za miasto, s±dz±c, ¿e nie ¿yje. Kiedy go jednak otoczyli uczniowie, podniós³ siê i wszed³ do miasta, a nastêpnego dnia uda³ siê razem z Barnab± do Derbe. W tym mie¶cie g³osili Ewangeliê i pozyskali wielu uczniów, po czym wrócili do Listry, do Ikonium i do Antiochii, Umacniaj±c dusze uczniów, zachêcaj±c do wytrwania w wierze, bo przez wiele ucisków trzeba nam wej¶æ do królestwa Bo¿ego. Kiedy w ka¿dym Ko¶ciele w¶ród modlitw i postów ustanowili im starszych, polecili ich Panu, w którego uwierzyli. Potem przeszli przez Pizydiê i przybyli do Pamfilii. Nauczali w Perge, zeszli do Attalii, a st±d odp³ynêli do Antiochii, gdzie za ³ask± Bo¿± zostali przeznaczeni do dzie³a, które wykonali. Kiedy przybyli i zebrali [miejscowy] Ko¶ció³, opowiedzieli, jak wiele Bóg przez nich zdzia³a³ i jak otworzy³ poganom podwoje wiary. I do¶æ d³ugi czas spêdzili w¶ród uczniów.

(Ps 145,10-13.21)
REFREN: Niech wierni Twoi g³osz± Twe królestwo

Niech Ciê wielbi± Panie, wszystkie Twoje dzie³a
i niech Ciê b³ogos³awi± Twoi ¶wiêci.
Niech mówi± o chwale Twojego królestwa
i niech g³osz± Twoj± potêgê.

Aby synom ludzkim oznajmiæ Twoj± potêgê
i wspania³o¶æ chwa³y Twojego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

Pan jest wierny we wszystkich swoich s³owach
i we wszystkich dzie³ach swoich ¶wiêty.
Niech usta moje g³osz± chwa³ê Pana,
a Jego ¶wiête imiê niech wielbi wszystko, co ¿yje.

(J 3,15)
Trzeba, by wywy¿szono Syna Cz³owieczego, aby ka¿dy, kto w Niego wierzy, mia³ ¿ycie wieczne.

(J 14,27-31a)
Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Pokój zostawiam wam, pokój mój dajê wam. Nie tak jak daje ¶wiat, Ja wam dajê. Niech siê nie trwo¿y serce wasze ani siê lêka. S³yszeli¶cie, ¿e wam powiedzia³em: Odchodzê i przyjdê znów do was. Gdyby¶cie Mnie mi³owali, rozradowaliby¶cie siê, ¿e idê do Ojca, bo Ojciec wiêkszy jest ode Mnie. A teraz powiedzia³em wam o tym, zanim to nast±pi, aby¶cie uwierzyli, gdy siê to stanie. Ju¿ nie bêdê z wami wiele mówi³, nadchodzi bowiem w³adca tego ¶wiata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech ¶wiat siê dowie, ¿e Ja mi³ujê Ojca, i ¿e tak czyniê, jak Mi Ojciec nakaza³.
...............................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 26 KwiecieÅ„ 2016, 04:26   

Jezus powiedzia³ do swoich uczniów: Pokój zostawiam wam, pokój mój dajê wam. Nie tak jak daje ¶wiat, Ja wam dajê. Niech siê nie trwo¿y serce wasze ani siê lêka. S³yszeli¶cie, ¿e wam powiedzia³em: Odchodzê i przyjdê znów do was. Gdyby¶cie Mnie mi³owali, rozradowaliby¶cie siê, ¿e idê do Ojca, bo Ojciec wiêkszy jest ode Mnie...

Nie tak, jak ¶wiat nam daje....Wszystko, co daje nam Jezus jest bezcenne; dzieli sie tym, co posiada...Pokój mój dajê wam...Dlaczego nie chcialabym przezywac jeszcze raz swojej mlodosci? dlaczego mila jest mi moja starosc?- bo w starosci otrzyma³am od Boga POKÓJ...Czyni on zado¶æ najwiekszym obietnicom Jezusa...A jest ich a¿ tyle! - w Domu Ojca jest mieszkañ wiele...Odchodzi, by przygotowac nam miejsce...Zamieszkac w Domu Ojca! Jest na co czekac! Jest czym sie radowac!- i teraz, i potem...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 KwiecieÅ„ 2016, 08:02   

Pokoj Chrystusa jest mocniejszy od strachu przed smiercia, ktorym terroryzuje „wladca tego swiata” wszystko co istnieje. Pokoj Chrystusa nie jest tylko zwyklym przezwyciezeniem tego strachu, ale jest on radoscia pokonania smierci moca Zmartwychwstania. Spelnieniem tej radosci jest szczescie spotkania z Ojcem. Jest ona rowniez nasza, gdyz Chrystusa przeszedl paschalna droge DLA NAS, abysmy idac nia razem z Nim, dostapili tego samego szczescia spotkania i wiecznej komunii z Ojcem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 KwiecieÅ„ 2016, 08:06   

Pawel z wszystkich sil, w kazdym czasie i w kazdym miejscu glosi Chrystusa. Wszystko inne jest dla niego drugorzedne.

Gloszenie dla niego jest rowniez budowaniem Kosciola, „umacniaj±c dusze uczniów, zachêcaj±c do wytrwania w wierze, bo przez wiele ucisków trzeba nam wej¶æ do królestwa Bo¿ego”.

Budowanie to rowniez „ustanawianie starszych „w ka¿dym Ko¶ciele, w¶ród modlitw i postów”.

Jest nim rowniez tworzenie zrebow duszpasterstwa, wszystkich „polecania (wszystkich) Panu, w ktorego uwierzyli”
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group