Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania i Błogosławieństwo - Czwartek - 28KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 15:29   Czytania i Błogosławieństwo - Czwartek - 28KWIETNIA 2016

Czwartek, 28 KWIETNIA 2016

(Dz 15,7-21)
W Jerozolimie po długiej wymianie zdań przemówił Piotr do apostołów i starszych: Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli. Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam. Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca. Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać. Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa tak samo jak oni. Umilkli wszyscy, a potem słuchali opowiadania Barnaby i Pawła o tym, jak wielkich cudów i znaków dokonał Bóg przez nich wśród pogan. A gdy i oni umilkli, zabrał głos Jakub i rzekł: Posłuchajcie mnie, bracia! Szymon opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan. Zgadzają się z tym słowa Proroków, bo napisano: Potem powrócę i odbuduję przybytek Dawida, który znajduje się w upadku. Odbuduję jego ruiny i wzniosę go, aby pozostali ludzie szukali Pana i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje - mówi Pan, który to sprawia. To są [Jego] odwieczne wyroki. Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach.

(Ps 96,1-3.10)
REFREN: Pośród narodów głoście chwałę Pana

Śpiewajcie Panu pieśń nową
Śpiewaj Panu, ziemio cała.
Śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię,
każdego dnia głoście Jego zbawienie.

Głoście Jego chwałę wśród wszystkich narodów,
rozgłaszajcie cuda pośród wszystkich ludów
Głoście wśród ludów, że Pan jest Królem,
On utwierdził świat tak, że się nie zachwieje,
będzie sprawiedliwie sądził wszystkie ludy.

(J 10,27)
Moje owce słuchają mojego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

(J 15,9-11)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
...................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 20:52   

"Wytrwajcie w miłości mojej!"

Wytrwajmy, a radość nasza będzie pełna...

Michał
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 05:23   

(J 15,9-11)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna

Zabraklo mi dziś przed świtem pomyslu na życie...Siegnelam po Różaniec -Tajemnicę zesłania Ducha Świętego...Po niej - dzisiejsze Czytaniie Ewangelii sw.Jana...i chęć podzielenia sie w DOMU wrażeniem odbioru sensu i piekna...Znów kazde ze Słów- arcywazne! Radosc Jezusa -radoscią moją...Trwanie w miłosci Ojca, trwanie w miłosci Jezusa...Pomoże mi Matka Boża - Oblubienica Ducha Św. Za pare minut - pierwsze dzis Godzinki o Niej, poczatkujace Modlitwy Poranne w Radiu Maryja...Wsród nich Pieśń - Hymn poranny:
"Kiedy ranne wstają zorze,
Tobie ziemia, Tobie morze...
Tobie spiewa żywioł wszelki-
BĄDŹ POCHWALON, BOŻE WIELKI!"

Koniec pustki...pokój...radość...Szczęść nam, Boże, proszę!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 07:50   

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. KAZDY Z NAS W CHRYSTUSIE MA DOSWIADCZENIE MILOSCI BOGA.Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, WIERNOSC ZYWEMU SLOWU BOGA tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.PELNIA ZYCIA.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 07:51   

Czy mozna coś więcej ofiarowaćc aniżeli MILOŚĆ? Czy można coś piękniej ofiarować aniżeli czyni to MILOŚĆ BOGA?


A my dzielimy, atakujemy, wytykamy i wyolbrzymiamy roznice. My uwazamy, ze doskonalosc to pedanteria w przestrzeganiu przepisow i dla poprawnosci legalnej ignorujemy Ducha. Potepiamy powolujac sie na Boga, a On tych potepien od nas nie chce, On chce abysmy razem z Nim ratowali czlowieka.


Kazdy dobry wybor powinien opierac sie na konkretnych oznakach dobra, powinien odnosic sie na konkretnym doswiadczeniu dobra, czyli jego historii, oraz powinien byc w harmonii z tym co mowi Pismo, czyli na sposob duchowy interpretowane slowo Boze.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 07:55   

Niech nam Bog blogoslawi

Śpiewajcie Panu pieśń nową
Śpiewaj Panu, ziemio cała.
Śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię,
każdego dnia głoście Jego zbawienie
.

Ps 96


Glosmy z calym Kosciolem „kazdego dnia zbawienie Panskie”, nie ulegajac duchowi nienawisci i potepiania .
Spiewajmy kazdego dnia „nowa piesn” Panu, tak jak On to czyni, gdyz prawdziwie KOCHA.

Panie, prowadz nas Twoja droga , do Pelni Zbawienia - Ojcze, Synu i Duchu Swiety. Amen
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 11:26   

Zgadzam sie z Ojcen ze istotą milosci jest ratowanie czlowieka,ze tego chce Pan Bóg
Czy jednak dobrze zrobilismy w niedawnej przeszlosci stosując wobec ludzi tamtego systemu polityke ,,grubej kreski,,
Czy pojednanie spoleczne nie musi opierac sie na prawdzie?
Czy np w imię milosci i spokoju nalezy zostawic szukanie przyczyn tragedii smolenskiej?
Slyszy sie opinie ze warunkiem pojednanie jest stanięcie w prawdzie
Nie jest latwo kochac ludzi ktorzy chca trwac w klamstwie i znieksztalcac rzeczywistosc
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 11:33   

Pewna osoba publiczna uzyla okreslenia,,zgoda ofiary z katem na warunkach kata,,
Sam z siebie czlowiek nie da rady naprawde kochać ,,nieprzyjaciół,,
Tylko mocą miłosci Boga da radę
Nie mocą swojego postanowienia,jestesmy za slabi
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 11:37   

trzeba umiec powiedziec,,ja nie umiem,,i pozwolic by to Bóg w nas i przez nas kochał
Jezeli zobacze,ze ja nie umiem,zrozumiem też dlaczego inni nie umieją?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 07:39   

Masz racje Giga. Rozwinieciem twoich intuicji jest dzisiajszy fragment 1listu sw. Jana (piatek). Chodzenie w swiatlosci, przyznanie sie do grzechu, inaczej czynimy Boga klamca i nie ma naszego z Nim uczestnictwa. Kto chodzi w swiatlosci posiada "wspoluczestnictwo" z innymi, to znaczy prawdziwa wiez , czyli pojednanie dokonuje sie w prawdzie. Nie moze ono byc na warunkach kata, ale nie moze tez byc na warunkach oskarzyciela ktory chce sie zemscic, albo ktoremu nie zalezy na pojednaniu a tylko na tym aby "dowalic" wrogowi i odniesc nad nim tryumf. W ten sposob rzuca przeszkody na drodze do pojednania.
Pojednanie to zwyciestwo Bozego Milosierdzia. Pojednanie jest dla tych ktorzy niosa "jarzmo" Chrystusa ("cichy i pokornego serca")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group