Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania-Poniedziałek- Święto św.Marka Ewang.-25KWIETNIA2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 24 Kwiecień 2016, 15:45   Czytania-Poniedziałek- Święto św.Marka Ewang.-25KWIETNIA2016

Poniedziałek25 KWIETNIA 2016
Święto św. Marka Ewangelisty


(1 P 5,5b-14)
Wszyscy wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was. Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen. Krótko, jak mi się wydaje, wam napisałem przy pomocy Sylwana, wiernego brata, upominając i stwierdzając, że taka jest prawdziwa łaska Boża, w której trwajcie. Pozdrawia was ta, która jest w Babilonie razem z wami wybrana, oraz Marek, mój syn. Pozdrówcie się wzajemnym pocałunkiem miłości! Pokój wam wszystkim, którzy trwacie w Chrystusie.

(Ps 89,2-3.6-7.16-17)
REFREN: Będę na wieki sławił łaski Pana

Będę na wieki śpiewał o łasce Pana,
moimi ustami Twą wierność będę głosił przez wszystkie pokolenia.
Albowiem powiedziałeś: „Na wieki ugruntowana jest łaska”,
utrwaliłeś swą wierność w niebiosach.

Niebiosa wysławiają cuda Twoje, Panie,
i Twoją wierność w zgromadzeniu świętych.
Bo któż na obłokach będzie równy Panu,
kto z synów Bożych będzie doń podobny?

Błogosławiony lud, który umie się cieszyć
i chodzi, Panie, w blasku Twojej obecności.
Cieszą się zawsze Twym imieniem,
wywyższa ich Twoja sprawiedliwość.

(1 Kor 1,23-24)
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą.

(Mk 16,15-20)
Jezus ukazawszy się Jedenastu rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły.
.................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 08:59   

(1 P 5,5b-14)
Wszyscy wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was. Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!...

Tak potrzebne dziś mi są te słowa...Dziękuję, Duchu Święty, Boże!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 10:22   

Taki chyba powinien byc styl listow (postow) w DOMU, jak ten ktory czytamy dzisiaj, pochodzacy od sw. Piotra. Zadne aluzje tutaj sie nie kryja , bo byloby to smieszne, zenujace i przeciwne do tego co on mowi o pokorze. Chodzi o styl, o zainteresowanie duchowe i takie spojrzenie na normalne , zwykle zycie. Wracajac zas do tresci tego listu :

Panie, daj nam pokornie zawierzyc siebie, naszych bliskich, kraj i swiat caly Tobie i zachowac duchowa czujnosc, wierzac ze ty nas prowadzisz i przeprowadzisz przez morze i pustynie do Ziemi Obiecanej gdzie jest Pelnia Zycia
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Kwiecień 2016, 10:26   

Wiara w Chrystusa wiedzie zawsze czlowieka do Kosciola, ktory jest sakrementem Zbawienia dla wszystkich ludow. Wiara to nie sa czcze spekulacje, ale konkretne znaki zbawczej mocy zmartwychwstalego i „siedzacego po prawicy Bozej” Chrystusa.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 12:14   

Jakaś prawda w tym tkwi ze na forum nieprzyjemnie mówić pewne rzeczy wprost ale w moim otoczeniu, domu ja bardzo cenię prawdę o mnie powiedzianą wprost bo w tej ogólnie powiedzianej łatwo nie dostrzec siebie, zasłonić się za pomocą mechanizmów obronnych
Mnie osobiscie pomaga szczerość i złe się czuje w środowisku gdzie każdy chce się zachować grzecznie ale grzeczność ta jest zewnętrzne niezgodna z tym co w sercu
Trudno wtedy o prawdziwe więzi

Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania.Piszę wyłącznie o sobie i co jest dla mnie ważne w domu, by relacje były czyste, przejrzyste, naturalne, prawdziwe
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 12:29   

A może forum internetowe właśnie powinno być grzeczne bo jest publiczne ale chyba trudno zbudować dom na ogólnych, powściągliwych wpisach
internetowych
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 12:31   

Wiem, że Ojciec chce jak najlepiej -z seca
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 07:47   

Wazne, zeby nie robic ze szczerosci problemu, bo wtedy czlowiek sie moze na dobre zablokowac i manifestowac swoj luz i otwartosc, dlatego ze trzeba manifestowac i jeszcze szczelniej kryc sie z tym co wewnatrz.
Trzeba jak sadze rowniez pogodnie przyjac ryzyko, ze sie nie uda, ze ludzie nie beda mieli ochoty mowic... Rozne sa wzgledy. Najwazniejsze nie oskarzac ich o zlo, bo roznie sie na zlo reaguje, nieraz bez wdawania sie w rozmowy ktore na przyklad wydaje sie, ze juz tyle razy byly prowadzone i nie daly rezultatu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group