Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania i Błogosławieństwo - Piątek - 29KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 16:40   Czytania i Błogosławieństwo - Piątek - 29KWIETNIA 2016

Piątek29 KWIETNIA 2016
Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła


(1J 1,5-2,2)
Nowina, którą usłyszeliśmy od Niego i którą wam głosimy, jest taka: Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności. Jeżeli mówimy, że mamy z Nim współuczestnictwo, a chodzimy w ciemności, kłamiemy i nie postępujemy zgodnie z prawdą. Jeżeli zaś chodzimy w światłości, tak jak On sam trwa w światłości, wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo, a krew Jezusa, Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu. Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, [Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego nauki. Dzieci moje, piszę wam to dlatego, żebyście nie grzeszyli. Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył, mamy Rzecznika wobec Ojca - Jezusa Chrystusa sprawiedliwego. On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i nie tylko za nasze, lecz również za grzechy całego świata.

(Ps 103,1-4.8-9.13-14.17-18)
REFREN: Chwal i błogosław, duszo moja, Pana

Błogosław, duszo moja, Pana,
i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego.
Błogosław, duszo moja, Pana,
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.

On odpuszcza wszystkie twoje winy
i leczy wszystkie choroby,
On twoje życie ratuje od zguby,
obdarza cię łaską i zmiłowaniem.

Miłosierny jest Pan i łaskawy,
nieskory do gniewu i bardzo cierpliwy.
Jak ojciec lituje się nad dziećmi,
tak Pan lituje się nad tymi, którzy się Go boją.

Jak ojciec lituje się nad dziećmi.
Jak ojciec lituje się nad dziećmi,
tak Pan się lituje nad tymi, którzy się Go boją.
Wie On, z czegośmy powstali,
pamięta, że jesteśmy prochem.

Łaska zaś Boga jest wieczna dla Jego wyznawców,
a Jego sprawiedliwość nad ich potomstwem,
nad wszystkimi, którzy strzegą Jego przymierza
i pamiętają, by pełnić Jego przykazania.

(Mt 11,25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

(Mt 11,25-30)
W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.
.......................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 03:12   

...Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie....

Jezus czesto modlil sie sie do Ojca glosno, w obecnosci Uczniów. Mam nadzieje, ze i ja zaliczam sie do grona Jego "prostaczkow"...A dlaczego? - bo wiem, ze bylam slepa, a przejrzalam, glupia - a troche zmadrzalam, bo wierze, bo wiecej rozumiem...

...Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie,

Tu Jezus zwraca sie takze do mnie. Przychodzilam i przychodze do Niego, gdy jestem utrudzona....Miłe i słodkie to utrudzenie, gdy to - w Jego "jarzmie", z Jego brzemieniem...
Jezus - cichy i pokorny Sercem! Trudnoo uwierzyc, ale taki JEST! To obecny i - daj Boże, już na zawsze- mói Ideał! Światło w tunelu! Kiedyś dobro było dla mnie nieatrakcyjne...tak, tak było. Dzięki Ci, Panie Boże, ze pokazałes mi Drogę, Prawde...przywróciłeś do Życia; że przyznałeś sie do mnie...Stań sie Światlem, prosze gorąco, dla moich Znajomych ateistów, którym tak trudno poruszac sie po omacku (moja przemiła Kolezanka W. twierdzi, ze ma nieszczescie wpisane w swoje geny i ze ma zal do rodzicow, ze ją nie "abortowali" w zarodku, nie unicestwili...)...Nie żałuj nam, Boze, Swojego Miłosierdzia, prosze z całego serca!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 07:29   

„ Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Taka postawe posiadac moze tylko ojciec, matka, brat ... tylko prawdziwy przyjaciel...Taka jest MILOSC.


„Zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom”. Prawdziwa madrosc nie pokazuje sie na swiatowych galach celebrytow. Nie jest tam zapraszana i cale szczescie.


Cichosc i pokora serca jest jarzmem, bo spotyka sie z lekcewazeniem, nie jest zauwazana i nagradzana, czesto jest pomijana, ale ona jedynie jest zdolna do prawdziwej milosci, a to jest przeciez warunek, aby czlowiek spelnil sie jako czlowiek, czyli istota powolana do jednosci z Bogiem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 07:30   

„Chodzic w swiatlosci” to zyc w komunii z Jezusem na codzien. „Chodzic w swiatlosci”, to kierowac sie w zyciu madroscia i miloscia Ducha Swietego.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 07:32   Blogoslawienstwona dzisiaj

Błogosław, duszo moja, Pana,
i wszystko, co jest we mnie, niech blogoslawi święte imię Jego.
Błogosław, duszo moja, Pana,
i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach

Ps 103


“Wszystko co jest we mnie”, a wiec chodzi o to aby calym soba uwielbiac Boga, zawsze i wszedzie. Czynmy to w duchu wdziecznosci i zaufania.
NIECH NAS BLOGOSLAWI BOG WSZECHMOGACY, OJCIEC I SYN I DUCH SWIETY.
.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 13:49   

Kiedyś zapytano JPG -gdyby musiał wybrać jedno, według niego najważniejsze zdanie z Ewangelii to co by wybrał?
Jan Paweł 2 odpowiedział, ,Gdy Duch sw.zstąpi na was poznacie prawdę i ona was wyzwoli,,
Zdziwiło mnie to, myślałam że najważniejsze jest ze Bóg nas kocha
W tym fragmencie są słowa ze Duch św przekona świat o grzechu, sprawiedliwości i sądzie
Dlaczego to takie ważne by poznać prawdę
No i niestety jest też zapowiedź bycia ZNAKIEM SPRZECIWU i tego, że Jezus przeszedł przynieść miecz, rozłam.Domownicy staną przeciw sobie. ?
Realizm to czy przenośna bo nie wiem
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 15:48   

mysle sobie jak niektorych Bog posylal by mowili w Jego imieniu i nie byly to rzeczy latwe do powiedzenia
Ci prorocy nawet się bronili,,nie umiem,,Posluszni jednak Bogu mowili co On chciał
No i czasem budzili nienawisc choc motywacją ich bylo posluszenstwo i milosc.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 15:50   

nakaz upominania,niełatwy,wymagający odwagi i męstwa
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 15:57   

istnieje niebezpieczenstwo mszczenia się ,chęci postawienia na swoim ale tez niebepieczenstwo wcielania w zycie pragnienia bycia grzecznym by budowac swój wizerunek w swoich oczach lub przed innymi
i jednoo i drugie pochodzi od człowieka i jest może?zakamuflowaną pychą
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 10:49   

Niech nas prowadzi, niech nas leczy, niech nas umacnia i napelnia nas radoscia Duch Swiety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group