Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania i Błogosławieństwo - Sobota - 30KWIETNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 14:58   Czytania i Błogosławieństwo - Sobota - 30KWIETNIA 2016

Sobota, 30 KWIETNIA 2016

(Dz 16,1-10)
Paweł przybył także do Derbe i Listry. Był tam pewien uczeń imieniem Tymoteusz, syn Żydówki, która przyjęła wiarę, i ojca Greka. Bracia z Listry dawali o nim dobre świadectwo. Paweł postanowił zabrać go z sobą w podróż. Obrzezał go jednak ze względu za Żydów, którzy mieszkali w tamtejszych stronach. Wszyscy bowiem wiedzieli, że ojciec jego był Grekiem. Kiedy przechodzili przez miasta, nakazywali im przestrzegać postanowień powziętych w Jerozolimie przez Apostołów i starszych. Tak więc utwierdzały się Kościoły w wierze i z dnia na dzień rosły w liczbę. Przeszli Frygię i krainę galacką, ponieważ Duch Święty zabronił im głosić słowo w Azji. Przybywszy do Myzji, próbowali przejść do Bitynii, ale Duch Jezusa nie pozwolił im, przeszli więc Myzję i zeszli do Troady. W nocy miał Paweł widzenie: jakiś Macedończyk stanął [przed nim] i błagał go: Przepraw się do Macedonii i pomóż nam! Zaraz po tym widzeniu staraliśmy się wyruszyć do Macedonii w przekonaniu, że Bóg nas wezwał, abyśmy głosili im Ewangelię.

(Ps 100,1-5)
REFREN: Niech cała ziemia chwali swego Pana
lub Alleluja

Wykrzykujcie na cześć Pana wszystkie ziemie,
służcie Panu z weselem!
Stawajcie przed obliczem Pana
z okrzykami radości.

Wiedzcie, że Pan jest Bogiem,
On sam nas stworzył.
Jesteśmy Jego własnością,
Jego ludem, owcami Jego pastwiska.

W Jego bramy wstępujcie z dziękczynieniem,
z hymnami w Jego przedsionki.
Albowiem Pan jest dobry,
Jego łaska trwa na wieki,
a Jego wierność przez pokolenia.

(Kol 3,1)
Jeśli więc z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga.

(J 15,18-21)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał.
..........................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 05:20   

(Dz 16,1-10)
....Przeszli Frygię i krainę galacką, ponieważ Duch Święty zabronił im głosić słowo w Azji..
...próbowali przejść do Bitynii, ale Duch Jezusa nie pozwolił im,..
...W nocy miał Paweł widzenie: jakiś Macedończyk stanął [przed nim] i błagał go: Przepraw się do Macedonii i pomóż nam! Zaraz po tym widzeniu staraliśmy się wyruszyć do Macedonii w przekonaniu, że Bóg nas wezwał, abyśmy głosili im Ewangelię..


Wtedy Duch Św. byl dla Apostołow wyraźnie obecny; prowadził ich. W jaki sposób do nich przemawiał? Mysle, ze tak, jak i dzis przemawia, niby przypadkowo, poprzez napotykanych ludzi, poprzez wydarzenia, w których sie spotykali...
............................
W Ewangelii dzisiejszej głośniej zabrzmiały dla mnie Słowa:

(J 15,18-21)
...Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować...bo nie znają Tego, który Mnie posłał.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 10:37   

Wrogosc do Chrystusa i wrogosc do Kosciola posiadaja to samo zrodlo : nieznajomosc Boga. Na krzyzu Pan Jezus powiedzial :” Ojcze, wybacz im , bo nie wiedza co czynia”. W duzej mierze odnosi sie to rowniez dzisiaj do Kosciola, ale tylko czesciowo, bo Chrystus nie popelnil zadnego grzechu, w przeciwienstwie do Kosciola.



Swiat tez kocha, zabiega o milosc i, szuka jej w sposob namietny, ale czyni to na sposob swiatowy, posrod klamstw , zazdrosci, intryg, zdrad i wzajemnych walk. Milosc swiatowa jest posesywna, chce miec na wlasnosc, posiasc i trzymac na uiwiezi. Milosc swiatowa jest nieufna, nie daje wolnosci, ale ja ogranicza. Jej uscisk prowadzi do uwiadu zycia. Jej owocem jest smierc. Milosc Boza uwalnia, rozwija , prowadzi do zycia , jest zrodlem radosci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 10:38   

Kosciol rozwijal sie, w swiecie wielokulturowym, poganskim, kierowany przez Ducha Swietego – w swiecie ktory byl bardzo podobny do naszego. Zaczynem tego Kosciola byli Zydzi, przygotowani do tego przez ich prawo i tradycje . Dzisiaj Kosciol tez musi byc otwarty na inne kultury i tradycje. Musimy odstapic od ‘centralizmu kulturowego” ktory nazywamy europocentryzmem.
Ostatnio zmieniony przez Abuna Zygmunt 30 Kwiecień 2016, 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 10:43   Niech na nam Bog blogoslawi

Jeśli więc z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga.

Niech nas prowadzi Duch Swiety do spelnienia sie w nas Chrystusowego zmartwychwstania , niech nas doprowadzi do „tego co w gorze”, do zyciowej Pelni.


Wykrzykujcie na cześć Pana wszystkie ziemie,
służcie Panu z weselem! Ps 100


Niech dzien dzisiejszy bedzie radosnym oczekiwaniem na jutrzejsze swieto Zeslania Ducha Swietego. Niech jutrzejszy dzien bedzie spelnienim tej radosci.

Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.


 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 11:25   ZoRo miala racje

Odwoluje ! Prosze o wyrozumialosc dla staruszka ! Glosno juz od kilku dnia gdzie moge przygotowuje ludzi do swieta Zeslania Ducha Swietego. Wczoraj i dzisiaj wystapilem nawet w niebieskim , maryjnym ornacie, bo Maryja byla z Apostolami w wieczerniku gdy Duch Swiety zstapil na nich i rozpoczela sie "dojrzala" faza zycia Kosciola. Wszyscy albo nie rozumieli co ja mowie i dlaczego zmieniam kolory, albo sadzili, ze taka moja "Szarbelowa" poboznosc i dopiero ZoRo zareagowala....
ZoRo ma racje. Sprawdzilem. Zeslanie Ducha Swietego w tym roku bedziemy swiertowali 15 maja, ja chyba we Francji.
Odwoluje zielonoswiatkowe uroczystosci przewidziane na jutro i zeby kompletnie sie nie skompromitowac i chociaz czesciowo wyjsc z twarza, zachecam do kontynuowania przygotowan do Zeslania Ducha Swietego. W tym roku beda one troche dluzsze niz zwykle, ale rok jest niezwykly.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 12:38   

he he , fajne, śmieszne zdarzenie....sympatyczne.Ja też tak miewam.

Duch św. , Duch Prawdy to przeciwieństwo ojca kłamstwa ,,władcy ,,tego świata, który cały czas walczy, by
w niewoli utrzymywać ludzi, narody, grypy, rodziny, pojedyncze osoby
Wie jak dobierać środki byle tylko nie dopuścić do wyzwolenia lub powstrzymać rozwój człowieka by nie przynosil plonu obfitszego.
Kłamstwo i ciemność to typowe jego środki
Wobec prawdy czlowiek i duch jest bezbronny, obnażony
Prawda to miłość Boga, i nicość człowieka, ducha- bez Boga
W świetle prawdy wszystko już jasne
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 13:27   

Prawdą jest Duch św, Chrystus, Bóg
Prawda jest narzędziem w walce z duchem ciemności
Wobec prawdy duch kłamstwa nie ma nic, zupełnie nic do powiedzenia
Nie ma żadnego argumentu, obnażona jest jego tożsamość, istota,dar Boży, słabość i małość oraz tragiczny los, który wybrał wyłącznie na własne życzenie
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 13:32   

Prawda to potęga miłość i piękno, dobro jej skutków i nędza, nicość nienawiści i jej skutków
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 14:31   

A Zosia sie zastanawia jak dzisiaj przemawia do nas Duch Swiety, "poprzez napotykanych ludzi":-)
Ojcze, na chwale Boza takie pomylki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group