Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w maju (1-7.V.2016)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 30 KwiecieÅ„ 2016, 12:32   NASZA KAPLICZKA w maju (1-7.V.2016)


3 MAJA 2016
Uroczysto¶æ Naj¶wiêtszej Maryi Panny, Królowej Polski, Patronki Polski

Królowo Polski - módl siê za nami
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 30 KwiecieÅ„ 2016, 12:40   

K+M+B

Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi

5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.
----------------------------------------


//

w rajskim ogrodzie

z³o¿y³em Ci dzisiaj wizytê
dyskretnie wrzucaj±c zdrowa¶kê
w otwarte okno Twojego domu
wczoraj jad±c rowerem zwolni³em trochê
aby powiedzieæ krótkie „dzieñ dobry”
rosn±cemu w Twoim ogródku
krzakowi ja¶minu
traktuj±c to jako rewan¿
bo tyle ju¿ razy
w mêcz±cym nat³oku zajêæ
napotyka³em na Twojej matczynej twarzy
jak ¶wie¿y bukiet kwiatów
dla mnie przeznaczony
ga³±zkê u¶miechu
na rajskim drzewie
Twojego nazaretañskiego ogrodu

- O. Z. Kwiatkowski
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi--------------

(J 19,27)... Oto Matka twoja ...

Ja, Jan Kazimierz, z ³aski Twego Syna, Króla Królów i Pana mojego, i z Twojej ³aski Król, u stóp Twoich Naj¶wiêtszych na kolana padaj±c, obieram Ciê dzisiaj za Patronkê moj± i moich pañstw Królow±, i polecam Twojej szczególnej opiece a obronie siebie samego i moje Królestwo Polskie ... i wszystek mój lud.
-(fragment z tekstu ¦lubów króla Jana Kazimierza, Lwów, 1 kwietnia 1656 r. )

Modlmy sie za nasza Ojczyzne, za nasza solidarnosc przed wspolna Matka.
Krolowo Nieba i ziemi, Krolowo Polski modl sie za nami.


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".


Chwalcie ³±ki umajone:
*********************************************
https://www.youtube.com/watch?v=HWGVqhNaziU
*********************************************
Ostatnio zmieniony przez Rozaniec 30 KwiecieÅ„ 2016, 13:39, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 2 razy  
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 30 KwiecieÅ„ 2016, 12:44   

Litania Loretañska
do Naj¶wiêtszej Maryi Panny

Kyrie eleison. Christe eleison. Kyrie eleison.
Chryste, us³ysz nas. Chryste, wys³uchaj nas.
Ojcze z nieba, Bo¿e, - zmi³uj siê nad nami.
Synu, Odkupicielu ¶wiata, Bo¿e,
Duchu ¦wiêty, Bo¿e,
¦wiêta Trójco, Jedyny Bo¿e,

¦wiêta Maryjo, - módl siê za nami.
¦wiêta Bo¿a Rodzicielko,
¦wiêta Panno nad pannami,
Matko Chrystusowa,
Matko Ko¶cio³a,
Matko ³aski Bo¿ej,
Matko nieskalana,
Matko najczystsza,
Matko dziewicza,
Matko nienaruszona,
Matko najmilsza,
Matko przedziwna,
Matko dobrej rady,
Matko Stworzyciela,
Matko Zbawiciela,
Panno roztropna,
Panno czcigodna,
Panno ws³awiona,
Panno mo¿na,
Panno ³askawa,
Panno wierna,
Zwierciad³o sprawiedliwo¶ci,
Stolico m±dro¶ci,
Przyczyno naszej rado¶ci,
Przybytku Ducha ¦wiêtego,
Przybytku chwalebny,
Przybytku s³awny pobo¿no¶ci,
Ró¿o duchowna,
Wie¿o Dawidowa,
Wie¿o z ko¶ci s³oniowej,
Domie z³oty,
Arko przymierza,
Bramo niebieska,
Gwiazdo zaranna,
Uzdrowienie chorych,
Ucieczko grzesznych,
Pocieszycielko strapionych,
Wspomo¿enie wiernych,
Królowo Anio³ów,
Królowo Patriarchów,
Królowo Proroków,
Królowo Aposto³ów,
Królowo Mêczenników,
Królowo Wyznawców,
Królowo Dziewic,
Królowo Wszystkich ¦wiêtych,
Królowo bez zmazy pierworodnej poczêta,
Królowo Wniebowziêta,
Królowo Ró¿añca ¶wiêtego,
Królowo rodziny,
Królowo pokoju,
Królowo Zakonu Serafickiego,
Królowo Polski,


Baranku Bo¿y, który g³adzisz grzechy ¶wiata,
- przepu¶æ nam, Panie.

Baranku Bo¿y, który g³adzisz grzechy ¶wiata,
- wys³uchaj nas, Panie.

Baranku Bo¿y, który g³adzisz grzechy ¶wiata,
- zmi³uj siê nad nami.

K: Módl siê za nami, ¶wiêta Bo¿a Rodzicielko.
W: Aby¶my siê stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Módlmy siê: Panie, nasz Bo¿e, daj nam, s³ugom swoim, cieszyæ siê trwa³ym zdrowiem duszy i cia³a, i za wstawiennictwem Naj¶wiêtszej Maryi, zawsze Dziewicy, uwolnij nas od doczesnych utrapieñ i obdarz wieczn± rado¶ci±. Przez Chrystusa, Pana naszego.

W: Amen.

 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 1 Maj 2016, 09:06   Nie prowad¼cie sporów z tymi, którzy nie wierz±, ¿e jestem

http://rozaniec.maryjni.p...rona_00_08.html
Ó¯ANIEC ¦WIÊTY W OBJAWIENIACH MARYJNYCH

„Gdy objawiam siê komu¶ i rozmawiam z nim, zwracam siê do ca³ego ¶wiata” (S³owa MB wypowiedziane podczas objawienie w Kibeho 1981r.)

„Nie udowadniajcie autentyczno¶ci moich objawieñ i orêdzi.

Nie prowad¼cie sporów z tymi, którzy nie wierz±, ¿e jestem

wasz± Matk± i Królow± Pokoju i ¿e przychodzê do Ko¶cio³a

tak¿e przez wizjonerów. Przekonywanie ludzi pozostawcie mnie...

Ja wszystko sama udowodniê. Wy macie byæ cicho, bym Ja mog³a zostaæ us³yszana” (MB Kuroseck 1989 r.)

TULUZA (Francja) od 1215 r.

¦wiêtemu Dominikowi Guzmanowi Matka Boska ukaza³a siê wielokrotnie i wspiera³a go w wysi³kach zak³adania zakonu, w dzia³alno¶ci kaznodziejskiej oraz w walce przeciwko heretykom XII wieku - albigensom i waldensom. Podczas jednego z tych objawieñ zaleci³a mu modlitwê ró¿añcow± jako wa¿n± i skuteczn± broñ przeciwko nieprzyjacio³om prawdziwej wiary... „Drogi Dominiku – powiedzia³a do niego – czy wiesz, jakiej broni chce u¿yæ B³ogos³awiona Trójca, aby zmieniæ ten ¶wiat ?”... „O moja Pani – odpowiedzia³ ¶wiêty Dominik – lepiej wiesz ode mnie, bo Ty zawsze by³a¶ obok Jezusa Chrystusa g³ównym narzêdziem naszego zbawienia”. Wówczas Matka Naj¶wiêtsza rzek³a: „Chcê, aby¶ wiedzia³, ¿e tego rodzaju taranem pozostaje zawsze Psa³terz Anielski, który jest kamieniem wêgielnym Nowego Testamentu. Je¶li wiêc chcesz zdobyæ te zatwardzia³e dusze i pozyskaæ je dla Boga, g³o¶ mój Psa³terz”... „O cokolwiek poprosisz przez ró¿aniec, wszystko bêdzie ci udzielone” - doda³a...

„Ów Psa³terz, to wed³ug tradycji - w³a¶nie ró¿aniec: po³±czenie modlitwy ustnej (wypowiadania formu³ modlitewnych) z medytacj± nad tajemnicami zbawienia. Jego nazwa odwo³ywa³a siê do liczby stu piêædziesiêciu psalmów, którym w Psa³terzu Anielskim odpowiada³o tyle¿ zdrowasiek”...

Objawienia zosta³y dobrze po¶wiadczone.

PARY¯ (Francja) od 1465 r.

Naj¶wiêtsza Maryja Panna ukaza³a siê wiele razy dominikaninowi Alanusowi (de la Roche) de Rupe, ¿±daj±c, aby ¿arliwie odmawia³ ró¿aniec i g³osi³ kazania. „O wybraniu Alana przez Maryjê na aposto³a Ró¿añca za¶wiadczaj± Jej s³owa: "Ty by³e¶ w m³odo¶ci wielkim grzesznikiem, ale ja wyjedna³am ci nawrócenie u mojego Syna. Modli³am siê za ciebie i gdyby to by³o konieczne, znios³abym wszelkiego rodzaju cierpienia, by ciê ratowaæ. Nawróceni grzesznicy s± moj± chlub±. Zreszt± chcia³am ciebie uczyniæ godnym g³osicielem mego Ró¿añca" (K.¯ukiewicz OP „Królowa Ró¿añca...” dz. cyt., s. 212).

Alan naucza³ w Pary¿u i w Rostocku, gdzie napisa³ swój „Psa³terz Maryi” zwany tak¿e „Ró¿añcem Maryi”. Psa³terz ten obejmowa³ 15 dziesi±tek, które razem tworz± 150 pozdrowieñ anielskich i 15 tajemnic do rozwa¿ania. W 1470 roku Alanus za³o¿y³ Bractwo Ró¿añca ¦wiêtego w Douai. Powszechnie znana jest tre¶æ „Piêtnastu Obietnic Królowej Ró¿añca ¦wiêtego”, przekazanych przez Maryjê w³a¶nie jemu – Alanowi de Rupe.

„W tradycji dominikañskiej objawienia ró¿añcowe b³. Alana nale¿± do najwa¿niejszych po objawieniach ¶w. Dominika. S± uznane przez Ko¶ció³ za autentyczne” (Acta S. Sedis de Rosario, dz. cyt., s. 2, 5 i ns.).

LICHEÑ (Polska) 1850 r.

Pasterz, Miko³aj Sikatka, czêsto modli³ siê przed le¶n± kapliczk±, w której znajdowa³ siê obraz Maryi odnaleziony przez by³ego ¿o³nierza Tomasza K³osowskiego, przedstawiaj±cy Jej wizerunek w takiej postaci, w jakiej sobie ¿yczy³a. W maju 1850 roku, kiedy Miko³aj klêcz±c na trawie odmawia³ ró¿aniec, zbli¿y³a siê do niego nieznana mu, piêkna niewiasta. By³a to Naj¶wiêtsza Maryja Panna, która pochwaliwszy Boga przekaza³a mu swoje orêdzie do ludu, mówi±c miêdzy innymi: „Zachêcaj ludzi do pokuty i modlitwy... Zw³aszcza niech ludzie modl± siê na ró¿añcu, rozwa¿aj±c ¿ycie i mêkê Pana Jezusa”... Po tych s³owach Pani ukaza³a Miko³ajowi d³ugi ró¿aniec sk³adaj±cy siê z piêtnastu tajemnic. Podczas drugiego objawienia powtórzy³a to polecenie...

„Pasterz nie rozstawa³ siê z ró¿añcem ani na chwilê. Jego palce przebiera³y paciorki, usta szepta³y Ojcze nasz i Zdrowa¶, a serce zatapia³o siê w niezg³êbionych tajemnicach Wcielenia, Odkupienia i Chwa³y Bo¿ego Syna i Jego Przeczystej Matki”. Po pewnym czasie, gdy odmawia³ ró¿aniec klêcz±c przed kapliczk±, znowu podesz³a do niego Matka Bo¿a i znów zaczê³a przepowiadaæ o nadchodz±cym Bo¿ym gniewie na „zepsuty” naród polski i ca³± Europê. „niech ludzie – mówi³a – odmawiaj± ró¿aniec i b³agaj± Boga o mi³osierdzie”...

Podanie o pochodzeniu kultu zosta³o uznane przez Ko¶ció³.

LOURDES (Francja) 1858 r.


Czternastoletnia Bernardetta Soubirous, nagle ujrza³a w lesie „piêkn±, niezwykle piêkn± Pani±”. Kiedy Pani u¶miechnê³a siê do niej, Bernardetta wziê³a do rêki ró¿aniec, upad³a na kolana i zaczê³a siê modliæ. Dziewczynka mia³a bowiem zwyczaj odmawiaæ ró¿aniec, nosi³a go ze sob± i ¿y³a nim. Mo¿e dlatego Maryja wybra³a w³a¶nie j± jako wizjonerkê ? Mo¿e dlatego Lourdes i ró¿aniec s± ze sob± tak ¶ci¶le powi±zane...?

„Pierwsze spotkanie by³o wspólnym odmówieniem ró¿añca. Matka Naj¶wiêtsza przesuwa³a w milczeniu paciorki swojego ró¿añca, g³o¶no wypowiadaj±c jedynie s³owa "Chwa³a Ojcu...". Zakoñczenie ró¿añca by³o koñcem wizji”... W kolejnych objawieniach, Niepokalana wraz z Bernardett± wspólnie odmawia³y ró¿aniec „podczas wszystkich osiemnastu objawieñ, w czasie których Matka Boska przemawia³a bardziej przez symboliczne gesty, ni¿ s³owami. Naj¶wiêtsza Maryja Panna przesuwa³a paciorki Ró¿añca, w miarê jak dziewczyna odmawia³a go. W ten cudowny sposób zosta³a u¶wiêcona modlitwa na Ró¿añcu” (wg Antonio A.Borellego). Poza tym, w trakcie objawieñ Maryja uczy³a j± modlitw i przekazywa³a ró¿ne przes³ania...

Podczas dwunastego objawienia pewna znajoma da³a Bernardetcie swój ró¿aniec. Kiedy dziewczyna zaczê³a modliæ siê na nim, us³ysza³a g³os „Pani”: „Ach, pomyli³a¶ siê. To nie jest przecie¿ ten twój”. Tym razem obecny by³ kap³an, na którym zrobi³o to g³êbokie wra¿enie i który natychmiast uwierzy³ w prawdziwo¶æ objawienia... „Zupe³n± nowo¶ci± w Maryjnych objawieniach ró¿añcowych sta³o siê to, ¿e Matka Bo¿a [jakby] wyra¼nie wzywa³a swoich czcicieli, by mieli – jak Bernardetta – w³asny ró¿aniec”.

Objawienia w Lourdes zosta³y uznane przez Ko¶ció³.

POMPEJA (W³ochy) 1872 r.

Kiedy nowo nawrócony Bartolomeo Longo, przyjechawszy do Pompei „wêdrowa³ po okolicy, przechodz±c w pobli¿u znajduj±cej siê tam kapliczki, us³ysza³ wyra¼nie jaki¶ g³os, który powiedzia³ do niego: "Kto szerzy ró¿aniec, ten jest ocalony ! To jest obietnica samej Maryi". Us³yszawszy te s³owa, nie zastanawia³ siê nawet przez moment. Jeszcze nie otrz±sn±³ siê ze zdumienia, a ju¿ obieca³ Maryi, ¿e do koñca swoich dni bêdzie rozpowszechnia³ ró¿aniec.. W tej samej chwili dzwony ko¶cielne uderzy³y na Anio³ Pañski. Bartolomeo uklêkn±³ do pierwszego ró¿añca zwi±zanego ze z³o¿on± przysiêg±”...

Wkrótce za³o¿y³ w Pompei pierwsze bractwo ró¿añcowe oraz zorganizowa³ misje ludowe promuj±ce ró¿aniec... pó¼niej – postara³ siê o rekolekcje, które ¶ci±ga³y t³umy. Z jego inicjatywy na miejscu zbudowano ko¶ció³. Bartolomeo zakupi³ i odrestaurowa³ bardzo wymowny obraz Matki Bo¿ej Ró¿añcowej, który wkrótce zas³yn±³ z ogromnych ³ask, zw³aszcza nios±cych uzdrowienia...

Pewnego dnia, m³odej neapolitance cierpi±cej na nieuleczaln± chorobê, która prosi³a Matkê Bo¿± o uzdrowienie, objawi³a siê Maryja siedz±ca na tronie z ró¿añcem w d³oni i powiedzia³a, ¿e je¶li chce uzyskaæ to, o co prosi, „winna odprawiæ jeszcze trzy nowenny ró¿añcowe. Dziewczyna rzeczywi¶cie zosta³a uzdrowiona. Wtedy Matka Bo¿a ukaza³a siê jej jeszcze raz, mówi±c: „Kto pragnie uzyskaæ ode mnie ³aski, winien odprawiæ trzy nowenny ró¿añcowe po³±czone z b³aganiem i trzy nowenny dziêkczynne”. Tak powsta³a 54 dniowa Pompejañska „Nowenna Ró¿añcowa” i w ogóle zwyczaj odprawiania nowenn ró¿añcowych.

Bartolomeo Longo „przez sze¶ædziesi±t lat swojej misji uczyni³ wiele dla propagowania ró¿añca. Wydawa³ pisma „Ró¿aniec” i „Nowa Pompeja”, g³osi³ rekolekcje, uczy³ ludzi ¿yæ na wzór ukochanej Matki Naj¶wiêtszej przez organizacjê wielu dzie³ mi³osierdzia. Ale jego najwiêkszym dzie³em apostolskim by³a ¶wi±tynia, któr± zbudowa³”, a która pó¼niej zast±piona zosta³a now± bazylik± – sanktuarium, które stanowi dzisiaj ¶wiatowe centrum ró¿añcowe.

Papie¿, b³.Jan Pawe³ II, w swym oficjalnym li¶cie o ró¿añcu, „przytoczy³ s³owa, które Bartolomeo Longo us³ysza³ podczas krótkiego objawienia Matki Bo¿ej. W ten sposób nada³ im rangê wiarygodno¶ci” (wg Wincentego £aszewskiego).

METTENBUCH (Niemcy) 1876 r.

W okresie 1-21 grudnia 1876 roku, Maryja objawi³a siê kilkorgu dzieciom w wieku od 8 do 14 lat. W objawieniach tych ukazywa³o siê....
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 1 Maj 2016, 13:04   

za tych, którzy dzi¶ obchodz± swoje ¶wiêto o wszelkie dobro, o Bo¿e b³ogos³awieñstwo
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 1 Maj 2016, 13:06   

Za Polskê by chcia³a i umia³a moc± Ducha ¶w. i¶æ za Chrystusem
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 1 Maj 2016, 13:09   

za umêczonych wojn±, nêdz±, wszelkim jarzmem ludzi o Bo¿e mi³osierdzie
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 1 Maj 2016, 13:13   

O to co potrzebne dla ka¿dego domownika i go¶cia
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 1 Maj 2016, 13:25   

„Nie udowadniajcie autentyczno¶ci moich objawieñ i orêdzi.
Nie prowad¼cie sporów z tymi, którzy nie wierz±, ¿e jestem
wasz± Matk± i Królow± Pokoju i ¿e przychodzê do Ko¶cio³a
tak¿e przez wizjonerów. Przekonywanie ludzi pozostawcie mnie...
Ja wszystko sama udowodniê. Wy macie byæ cicho, bym Ja mog³a zostaæ us³yszana” (MB Kuroseck 1989 r.)

Jakie to matczyne: macie byæ cicho.
Krolowo Pokoju, modl sie za nami.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Maj 2016, 00:56   


Ty¶ wielk± chlub± naszego narodu


Z dawna Polski Ty¶ Królow±, Maryjo!
Ty za nami przemów s³owo, Maryjo!
Ociemnia³ym podaj rêkê,
niewytrwa³ym skracaj mêkê,
Twe Królestwo we¼ w porêkê, Maryjo!

Gdy¶ pod krzy¿em Syna sta³a, Maryjo!
Tyle¿, Matko, wycierpia³a, Maryjo!
Przez Twego Syna konanie
Upro¶ sercom zmartwychwstanie,
W ojców wierze daj wytrwanie, Maryjo!

Z dawna Polski Ty¶ Królow±, Maryjo!
Ty za nami przemów s³owo, Maryjo!
Miej w opiece naród ca³y,
Który ¿yje dla Twej chwa³y,
Niech rozwija siê wspania³y, Maryjo!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 4 Maj 2016, 09:44   

Matko Boza, niech za Twoim posrednictwem Bog uzdolni nas na przyjecie lask Ducha Swietego.

Przybytku Ducha ¦wiêtego, modl sie za nami.


Gwiazdo ¶liczna wspania³a
****************************************

https://www.youtube.com/watch?v=EinOZV28eg8
****************************************
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 4 Maj 2016, 16:33   Wybór my¶li kard.Stefana Wyszyñskiego o modlitwie ró¿añcowej

http://adonai.pl/modlitwy...aniec&action=17
Wybór my¶li kard. Stefana Wyszyñskiego o modlitwie ró¿añcowej

"Ró¿aniec to ³añcuch bezpieczeñstwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno siê zatrzymywaæ na ¿adnej tajemnicy. Trzeba i¶æ dalej. Bo pe³nia ¿ycia jest u szczytów..."

"Mo¿e to byæ dla nas wszystkich pociech± w naszym trudnym, codziennym ¿yciu. (...) I gdy my na tyle problemów rady nie mamy, zostaje jedno: mieæ w kieszeni ró¿aniec i modliæ siê za tych, którzy nam przyczyniaj± tyle udrêki we w³asnej Ojczy¼nie (...) Módlmy siê za tych ludzi. Przeklinanie nic nie pomo¿e. Powtarzanie sobie ró¿nych plotek czy dowcipów politycznych, te¿ nic nie da. Ale modlitwa mo¿e pomóc. Ona zdolna jest o¶wieciæ umys³y, poprawiæ wolê ludzk±".

"Szepty uwielbieñ maryjnych uwagê nasz± zwracaj± ku Osobie Chrystusa, podobnie, jak nie zrozumiemy dobrze i nale¿ycie ¿ycia Maryi bez ¿ycia Chrystusa".

"Nie mo¿emy dobrze odmawiaæ maryjnego ró¿añca i szeptaæ dziesi±tek «Zdrowa¶ Maryjo», nie rozwa¿aj±c zarazem ¿ycia Pana naszego Jezusa Chrystusa".

"Ka¿de «Zdrowas Maryjo», jest spowijaniem w chwa³ê Maryi. S± to jakby ró¿e, a w ka¿dej ró¿yczce Jezus".

"Ka¿de «Zdrowa¶ Maryjo» przypomina Matkê Boga-Cz³owieka, b³ogos³awion± miêdzy niewiastami, a jednocze¶nie b³ogos³awiony owoc Jej ¿ywota, Jezusa". "I chocia¿ my¶li nasze, uczucia i s³owa pozdrawiaj± Maryjê, kieruj± siê jednak ku jej Synowi, raduj± siê Jezusem i rozwa¿aj± Jego ¿ycie".

"Na Watykanie w Kaplicy Sykstyñskiej jest ogromny obraz, nariialowany na wielkiej ¶cianie. Przedstawia S±d Ostateczny. Mnóstwo postaci: Chrystus, u Jego boku Maryja, anio³owie, Aposto³owie i rzesze ludzkie, podnosz±ce siê z tej ziemi ku niebu. Ale jeden fragment szczególnie nas zastanawia - oto potê¿ny Duch Bo¿y d¼wiga z otch³ani cz³owieka, uczepionego na ró¿añcu!"

"Siêgajmy do my¶li Bo¿ej w rozwa¿aniu ¿ycia Chrystusa na tle radosnych, bolesnych i chwalebnych tajemnic - pog³êbiajmy w sobie zrozumienie g³ównych prawd wiary ¶wiêtej: Wcielenia Syna Bo¿ego i Odkupienia ¦wiata".

"Szczególnie zadbajmy o to, by przywróciæ w domach rodzinnych piêkny, stary zwyczaj koñczenia dnia wspólnym, ró¿añcem".

"Modlitw± ró¿añcow± powi±¿cie wszystkie wasze serca, by sta³y siê murem obronnym Ko¶cio³a Chrystusowego, pod opiek± Zwyciêskiej Pani Jasnogórskiej".
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 4 Maj 2016, 21:36   

Ja wierze w Maryjne objawienia...
Kilka lat temu, kiedy bylo radosnie i bogato w Syrii, w Aleppo, nikomu nie przychodzilo do glowy by moglo cos to zmienic, Kamienna Maryja objawila sie czterem mlodziencom w malym kosciolku i powiedziala, ze wiele krwi sie przeleje w tym kraju, w tym miescie. Trudno bylo w to wtedy uwierzyc, a jednak potwierdza sie to dzisiaj na naszycvh oczach.
W Twoje Matczyne rece oddaje wszystkie modlitwy o pokoj w tym kraju, w tym miescie.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 5 Maj 2016, 07:04   

Panie zmi³uj siê.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 5 Maj 2016, 07:44   

Ujrza³y wszystkie krañce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wo³aj z rado¶ci na cze¶æ Pana, ca³a ziemio,
cieszcie siê, weselcie i grajcie
.


Obysmy widzieli Zbawienie Boga naszego. Obysmy byli zdolni pokazac je innym.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 6 Maj 2016, 02:42   

Królowo rodzin, modl sie za nami

"By³a cicha i piêkna jak wiosna"

1. By³a cicha i piêkna jak wiosna,
¿y³a prosto, zwyczajnie, jak my.
Ona Boga na ¶wiat nam przynios³a
i na ziemi w¶ród ³ez nowe dni zaja¶nia³y.

Ref. Matka, która wszystko rozumie,
sercem ogarnia ka¿dego z nas.
Matka zobaczyæ dobro w nas umie,
Ona jest z nami w ka¿dy czas.

2. Dzisiaj ¶wiatu potrzeba dobroci,
by niepokój zwyciê¿yæ i z³o.
Trzeba ciep³a, co ¿ycie oz³oci,
trzeba Boga, wiêc ludziom nie¶my Go,
tak jak Ona.

***********************
https://m.youtube.com/watch?v=tSCd5Ie9cYE
***********************
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group