Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania i Błogosławieństwo - Niedziela - 1Maja 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 15:59   Czytania i Błogosławieństwo - Niedziela - 1Maja 2016

VI Niedziela wielkanocna, 1 MAJA 2016

(Dz 15,1-2.22-29)
Niektórzy przybysze z Judei nauczali braci wAntiochii: Jeżeli się nie poddacie obrzezaniu według zwyczaju Mojżeszowego, nie możecie być zbawieni. Kiedy doszło do niemałych sporów i zatargów między nimi a Pawłem i Barnabą, postanowiono, że Paweł i Barnaba, i jeszcze kilku spośród nich uda się w sprawie tego sporu do Jerozolimy, do Apostołów i starszych. Wtedy Apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. Posłali przez nich pismo tej treści: Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!

(Ps 67,2-3.5.8)
REFREN: Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Niech się narody cieszą i weselą,
że rządzisz ludami sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.
Niech nam Bóg błogosławi,
niech się Go boją wszystkie krańce ziemi.

(Ap 21,10-14.22-23)
Uniósł mnie anioł w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte - Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, mające chwałę Boga. źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego, jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu: Miało ono mur wielki a wysoki, miało dwanaście bram, a na bramach - dwunastu aniołów i wypisane imiona, które są imionami dwunastu pokoleń synów Izraela. Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od południa trzy bramy, i od zachodu trzy bramy. A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu, a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka. A świątyni w nim nie dojrzałem: bo jego świątynią jest Pan, Bóg wszechmogący oraz Baranek. I Miastu nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą - Baranek.

(J 14,23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.

(J 14,23-29)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.
...............................................
www.mateusz.pl/czytania
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 1 Maj 2016, 05:37   

J 14,23-29)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać....
...A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam
. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka....


Zrozumiałam tu, ze kazdy ma szansę gościc w sobie Trójcę Przenajświętszą, czyli ma szansę zostać mistykiem. Duch Świety bedzie go pouczał i przypominał to, co mówi Ojciec poprzez Syna. Jezus pragnie ofiarowac nam pokój i wolnosc od strachu i trwogi, jaką daje tzw.świat.
Spraw, Panie,bym stała się godna spełnienia sie dla mnie i tych, za ktorymi prosze, Twych Obietnic. Ufam Ci, Boże nasz! Ufam, ze blisko nas jest Twoje Królestwo...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 Maj 2016, 07:15   

Ten miluje Chrystusa , kto slucha Jego slowa i nie tylko je slucha, ale to slowo powaznie traktuje. Nie na tym jednak polega radosc prawdziwa, zeby sie cieszyć z wlasnej doskonalosci, bo slucham Bozego slowa, bo znam przepisy, bo je przestrzegam,bo jestem taki swiety.... Tymczasem prawdziwa swietosc i prawdziwa radosc jest „miedzyosobowa”, polega na spotkaniu i obecnosci. Ewangelia mowi, ze Bog Ojciec przyjdzie z Jezusem i zamieszkaja w sercu czlowieka wierzacego. Spotkanie zamieni sie we wspolne zamieszkanie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 Maj 2016, 07:17   

Gorliwi fundamentalisci sieja zamet, chociaz wydaja sie im byc strozami Bozego porzadku. Duch Swiety sprzeciwia sie rowniez perfekcjonizmowi i legalizmowi, oraz nie chce w Kosciole biurokracji. Duch Swiety wzywa do milosci Boga i czlowieka, dlatego jest zawsze po stronie jego wolnosci. Duch Swiety nie chce „nakladania ciezarow”, zobowiazujac tylko do tego co konieczne. Nie nalezy zatem byc bardziej od Niego swietym.



Boza doskonalosc z nieba zstepuje na ziemie w formie swietego miasta, ktorego swiatlem jest „chwala Boga”, jego swiatynia jest „Pan Bog wszechmogacy oraz Baranek”. ¬To jest moje rodzinne miasto, bo mowi Pismo, ze „wszyscy sie tam urodzili", wszyscy ktorzy naleza do Baranka.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 Maj 2016, 07:22   Niech nam blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojcieci Syn i Duch Sw

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze. Ps 67



Aby nasze serca sie radowaly a nasze rece budowaly ku chwale Bozej .


Niech nam Bóg błogosławi,
niech się Go boją wszystkie krańce ziemi
.


Niech boja sie wszystkie krance ziemi wlasnego nieposluszentwa. Niech nam Bog blogoslawi, abysmy zawsze szli za Jego wola.. Niech nas doprowadzi do Pelni Zbawienia.

Niech nas blogoslawi Wszechmogacy Bog Ojciec, Syn i Duch Swiety.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 1 Maj 2016, 08:39   

Amen
_________________
BML
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 1 Maj 2016, 12:17   

"Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze. " (Ps 67)

Zawsze nam potrzeba Jego pogodnego oblicza.
_________________
Z Bogiem!
Ostatnio zmieniony przez dbs 2 Maj 2016, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 1 Maj 2016, 15:18   

Bog zaplac, Ojcze.

Jeśli Mnie kto miłuje ... Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać.

cytat z Dzienniczka Faustyny Kowalskiej:
" Podczas modlitwy Jezus przeniknął całą duszę moją. Ustąpiła ciemność. - Usłyszałam w duszy te słowa: Tyś radością Moją, tyś rozkoszą serca Mojego. Od tej chwili uczułam w sercu, czyli we wnętrzu, Trójcę Przenajświętszą. W sposób odczuwalny czułam się zalana światłem Bożym. Od tej chwili dusza moja obcuje z Bogiem, jako dziecię ze swym ukochanym Ojcem."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group