Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania i Błogosławieństwo - Poniedziałek - 23MAJA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 22 Maj 2016, 15:27   Czytania i Błogosławieństwo - Poniedziałek - 23MAJA 2016

Poniedziałek, 23 MAJA 2016

(1 P 1,3-9)
Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei: do dziedzictwa niezniszczalnego i niepokalanego, i niewiędnącego, które jest zachowane dla was w niebie. Wy bowiem jesteście przez wiarę strzeżeni mocą Bożą dla zbawienia, gotowego objawić się w czasie ostatecznym. Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń. Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota, które przecież próbuje się w ogniu, na sławę, chwałę i cześć przy objawieniu Jezusa Chrystusa. Wy, choć nie widzieliście, miłujecie Go; wy w Niego teraz, choć nie widzicie, przecież wierzycie, a ucieszycie się radością niewymowną i pełną chwały wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz.

(Ps 111,1-2.5-6.9.10)
REFREN: Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Z całego serca będę chwalił Pana
w radzie sprawiedliwych i na zgromadzeniu.
Wielkie są dzieła Pana,
zgłębiać je mają wszyscy, którzy je miłują.

Dał pokarm bogobojnym,
pamiętać będzie wiecznie o swoim przymierzu.
Ludowi swemu okazał potęgę dzieł swoich,
oddając im posiadłości pogan.

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze,
a Jego sprawiedliwość
będzie trwać na wieki.

(2 Kor 8,9)
Jezus Chrystus będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić.

(Mk 10,17-27)
Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Jezus mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę. On Mu rzekł: Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości. Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną. Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego. Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: Któż więc może się zbawić? Jezus spojrzał na nich i rzekł: U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe.
.......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 Maj 2016, 03:58   

...On Mu rzekł: Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości. Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną. Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego...Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność...
...bo u Boga wszystko jest możliwe
.

Jezus spojrzal z miłoscia na zamoznego młodzienca...Wypróbowywał jego wiare...chciał, by mlodzieniec otrzymał Królestwo Boże już teraz i zyskał skarb w niebie...Myślę, ze w koncu rozdal bogactwo ubogim,...że przyszedł i chodził za Jezusem...Takie mam przekonanie..."u Boga wszystko jest możliwe"...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Maj 2016, 07:31   

MLODY MEZCZYZNA, MIMO CALEGO BOGACTWA JAKIE POSIADAL NIE DAL SIE SCHWYTAC W SIECI HEDONIZMU. SZUKAL PRAWDZIWEGO ZBAWIENIA. DLATEGO PRZYBIEGL DO JEZUSA I NA KOLANACH PROSIL GO ABY GO ZABRAL ZE SOBA . WIERZYL ZE ON MOZE WYJASNIC MU ZBAWCZA TAJEMNICE CZYNIENIA DOBRA. „Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: Jednego ci brakuje „ idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną”. ODSZEDL OD CHRYSTUSA SMUTNY, BO NIE BYL W STANIE SPROSTAC JEGO MILOSCI.. JEZUS DODAL : ”Jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność”. POTEM JESZCZE DORZUCIL : „U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe”.

Nasza wiara jest zawierzeniem Bogu, gdyz ufamy w Jego milosierdzie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 23 Maj 2016, 07:33   

Celem naszego zycia jest „zbawienie duszy”, czyli zachowanie w niej Bozego zycia i dbalosc o to aby ono dojrzewalo w nas do zbawczego spotkania z Chrystusem, „przy koncu czasow”. Radowac sie wowczas bedziemy, wraz z cala wspolnota zbawionych jego Pelnia, zgodnie z obietnica ktora otrzymalismy na Chrzcie sw. Obietnica ta zostala potwierdzona przez zmartwychwstanie Chrystusa i strzezona jest przez wiare ktora wyznajemy w Jego Kosciele swietym.

REFREN: Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Zesłał odkupienie swojemu ludowi,
na wieki ustanowił swoje przymierze,
a Jego sprawiedliwość
będzie trwać na wieki. (Ps 111)

W drodze do zyciowej Pelni, niech nas blogoslawi Wszechmogacy i Milosierny Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety. Amen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group