Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania i Błogosławieństwo - Poniedziałek - 27CZERWCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 26 Czerwiec 2016, 14:23   Czytania i Błogosławieństwo - Poniedziałek - 27CZERWCA 2016

Poniedziałek, 27 CZERWCA 2016

(Am 2,6-10.13-16)
To mówi Pan: Z powodu trzech występków Izraela i z powodu czterech nie odwrócę tego [wyroku], gdyż sprzedają za srebro sprawiedliwego, a ubogiego za parę sandałów; w prochu ziemi depcą głowy biednych i ubogich kierują na bezdroża; ojciec i syn chodzą do tej samej dziewczyny, aby znieważać święte imię moje. Na płaszczach zastawnych wylegują się przy każdym ołtarzu i wino wymuszone grzywną piją w domu swego Boga. Ja to przed nimi zgładziłem Amorytów, którzy byli wysocy jak cedry, a mocni byli jak dęby. I zniszczyłem owoc ich z góry, a z dołu korzenie. I Ja to wyprowadziłem was z Egiptu, wiodłem przez pustynię przez lat czterdzieści, byście posiedli ziemię Amorytów. Oto Ja zmiażdżę was tak, jak miażdży wozowy walec napełniony snopami. Szybkobiegacz nie będzie miał gdzie uciec, mocarz nie okaże swej siły, a bohater nie ocali życia; łucznik się nie ostoi, szybkonogi nie umknie i jeździec na koniu nie ocali życia; nawet najmężniejszy sercem pomiędzy bohaterami będzie w tym dniu nagi uciekał - wyrocznia Pana.

(Ps 50,16-23)
REFREN: Zrozumcie prawdę, wy, niepomni Boga

Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze?
Ty, co nienawidzisz karności,
a słowa moje odrzuciłeś za siebie?

Ty widząc złodzieja, razem z nim biegniesz
i trzymasz z cudzołożnikami.
W złym celu otwierasz usta,
a język twój knuje podstępy.

Zasiadłszy przemawiasz przeciw bratu,
znieważasz syna swojej matki.
Ty tak postępujesz, a Ja mam milczeć?
Czy myślisz, że jestem do ciebie podobny?

Zrozumcie wy, co zapominacie o Bogu,
abym was nie porwał i nikt was nie ocali.
Kto składa ofiarę dziękczynną,
ten cześć Mi oddaje,
a tym, którzy postępuję uczciwie,
ukażę Boże zbawienie.

(Ps 95,8ab)
Nie zatwardzajcie serc waszych, lecz słuchajcie głosu Pańskiego

(Mt 8,18-22)
Gdy Jezus zobaczył tłum dokoła siebie, kazał odpłynąć na drugą stronę. Wtem przystąpił pewien uczony w Piśmie i rzekł do Niego: Nauczycielu, pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz. Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć. Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Lecz Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 27 Czerwiec 2016, 04:44   

...Wtem przystąpił pewien uczony w Piśmie i rzekł do Niego: Nauczycielu, pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz. Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć....

Tak mi przykro, Jezu...Najnizej urodzony...Najstraszniejsza śmierc...Podarował Ci Ojciec ramiona Matki...Czy jest cos, czym moglabym sprawić Ci radość, Panie?
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 27 Czerwiec 2016, 04:45   

-Panie, pozwól mi najpierw …
Nic sie nie zmienilo.
Tyle, ze powinnosc wobec rodzicow dzis tez jest formą glodszenia Krolestwa Bozego.
Po “najpierw” jest cale mnostwo dnia codziennego, ze wieczorna modlitwa jest juz czasem na pólspiąco.
Niedziela jest dniem wolnym od pracy ale nie od zakupow, tez w biegu.
Pan Jezus cicho mowi: Pójdź za Mną
Ostatnio zmieniony przez ElzbietaS 27 Czerwiec 2016, 10:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 Czerwiec 2016, 07:01   

Jezus nie reklamuje sie i nie sklada atrakcyjnych obietnic aby pozyskac zwolennikow. Jezus nigdy nie ukrywał przed apostolami krzyza, aby wybor tych ktorzy za Nim poszli był odpowiedzialny i definitywny. Jedyna godna podstawa tego wyboru jest przykazanie :”miluj Boga calym sercem, cala dusza, z wszystkich sil i wszystkich mysli”.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 Czerwiec 2016, 07:05   

Bog nie toleruje krzywdzenia czlowieka. Bog nie toleruje grzechu. Bog jest zbawieniem pokornych i cichych.
Zlo zawsze kamufluje swoje oblicze i kusi falszywymi grymasami zyczliwosci i niewinnosci, ale zawsze zdziera tę maske kiedy czuje sie zwycieskie. Pyszni sie wowczas i pogardza tymi ktorym najpierw schlebialo. Zniewala ich i eksploatuje bezlitosnie, strzegac swej wladzy w okrutny i arbitralny sposob.


Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze?
Ty, co nienawidzisz karności,
a słowa moje odrzuciłeś za siebie?
Zasiadłszy przemawiasz przeciw bratu,
znieważasz syna swojej matki.
Ty tak postępujesz, a Ja mam milczeć?
Kto składa ofiarę dziękczynną,
ten cześć Mi oddaje,
a tym, którzy postępuję uczciwie,
ukażę Boże zbawienie.


Obysmy na prożno nie powolywali sie na Twoje slowo. Obysmy umieli je wcielac w nasze zycie. Obysmy nie kierowali sie nigdy wrogoscia w naszym dzialaniu i nie szukali podstepu przeciwko drugiemu czlowiekowi. Obysmy postepowali uczciwie i skladali Tobie ofiary dziekczynne nie ze strachu, albo zadzy zysku, ale z przekonania i prawdziwego uczucia milosci. Niech nam blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Czerwiec 2016, 20:19   

amen
_________________
BML
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Czerwiec 2016, 05:48   

Obysmy postepowali uczciwie i skladali Tobie ofiary dziekczynne nie ze strachu, albo zadzy zysku, ale z przekonania i prawdziwego uczucia milosci. /AZ/
...i z ufnej choc czasem chwiejacej sie wiary.
Boze, niech zle w naszym zyciu nie budzi zwatpienia w Twoja obecnosc, a wzmacnia nasza wiare w Twa zbawcza moc.
Ciagle ufam mimo podszeptow watpliwosci.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Czerwiec 2016, 05:59   

Kiedy nacisnelam enter, przyszedl do mnie maz z kawa i powiedzial po arabsku..."Boze nie sprzeciwiam sie losowi, tylko prosze o Twoja litosc" To samo mialam na mysli, chcialam powiedziec.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 29 Czerwiec 2016, 10:03   

I to jest piękne! Wspólnota myśli.
_________________
BML
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Czerwiec 2016, 19:02   

Piekna wszelkiego dla moich z DOMu...zycze, wszystkim innym tez.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group