Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 30CZERWCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 29 Czerwiec 2016, 14:47   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 30CZERWCA 2016

Czwartek, 30 CZERWCA 2016

(Am 7,10-17)
Amazjasz, kapłan z Betel, posłał do Jeroboama, króla izraelskiego, aby mu powiedzieć: Spiskuje przeciw tobie Amos pośród domu Izraela. Nie może ziemia znieść wszystkich mów jego, gdyż tak rzekł Amos: Od miecza umrze Jeroboam i Izrael będzie uprowadzony ze swojej ziemi. I rzekł Amazjasz do Amosa: Widzący, idź, uciekaj sobie do ziemi Judy! I tam jedz chleb, i tam prorokuj! A w Betel więcej nie prorokuj, bo jest ono królewską świątynią i królewską budowlą. I odpowiedział Amos Amazjaszowi: Nie jestem ja prorokiem ani nie jestem uczniem proroków, gdyż jestem pasterzem i tym, który nacina sykomory. Od trzody bowiem wziął mnie Pan i rzekł do mnie Pan: Idź, prorokuj do narodu mego, izraelskiego! I teraz słuchaj słowa Pańskiego! Tyś mówił: Nie prorokuj przeciwko Izraelowi ani nie przepowiadaj przeciwko domowi Izaaka! Dlatego tak rzekł Pan: Żona twoja w mieście będzie nierządnicą. Synowie zaś i córki twoje od miecza poginą. Ziemię twoją sznurem podzielą. Ty umrzesz na ziemi nieczystej, a Izrael zostanie ze swej ziemi uprowadzony.

(Ps 19,8-11)
REFREN: Prawe i słuszne wszystkie sądy Pańskie

Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę,
świadectwo Pana niezawodne, uczy prostaczka mądrości.
Jego słuszne nakazy radują serce,
jaśnieje przykazanie Pana i olśniewa oczy.

Bojaźń Pana jest szczera i trwa na wieki,
sądy Pana prawdziwe, a wszystkie razem słuszne,
cenniejsze nad złoto, nad złoto najczystsze,
słodsze od miodu płynącego z plastra.

(2 Kor 5,19)
W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.

(Mt 9,1-8)
Jezus wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta. I oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: Ufaj, synu! Odpuszczają ci się twoje grzechy. Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: On bluźni. A Jezus, znając ich myśli, rzekł: Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? Cóż bowiem jest łatwiej powiedzieć: Odpuszczają ci się twoje grzechy, czy też powiedzieć: Wstań i chodź! Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów - rzekł do paralityka: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu! On wstał i poszedł do domu. A tłumy ogarnął lęk na ten widok, i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 30 Czerwiec 2016, 06:59   

Jezus sie przeprawil przez wode jeziora i „przyszedl do swojego miasta”. Jest to symbol naszej drogi zyciowej, ktorej nie jestesmy w stanie podolac z racji naszych grzechow, ktore jak woda jeziora zagradzaja nam droge. Slowo Chrystusa uzdalnia nas do tego , podnoszac nas z pryczy paralityka i pozwalajac nam „pojsc do domu”.


Poruszamy sie nie tylko w przestrzeni fizycznej, pokonujac ją tak jak to dzisiejsza Ewangelia mowi o Jezusie, ze „wsiadl do lodzi, przeprawil sie z powrotem i przyszedl do swego miasta”. Jest jeszcze drugie dno ludzkiej egzystencji, jest przestrzen duchowa, ktora pokonuje sie za pomoca wiary i Bozego slowa, ktore pozwala czlowiekowi pokonac wody grzechu, stanac na nogi i będąc uwolniony od niego „pojsc do domu”.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 30 Czerwiec 2016, 07:02   

Racje polityczne nie moga byc stawiane wyzej od slowa Bozego. Zdradzajac Boga zdradza sie krzywdzi samego siebie.
Amos jest prawdziwym, Bozym prorokiem, bo Bog go takowym uczynil i mowi to co od Boga pochodzi. Amazjasz jest prorokiem „krolewskim”, mowi to co wypada mowic w „krolewskiej swiatynii i krolewskiej budowli”, czyli to co jest poprawne politycznie. Pierwszy prorok jest blogoslawienstwem dla ludu izraelskiego, drugi przeklenstwem.


Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę,
świadectwo Pana niezawodne, uczy prostaczka mądrości.
Jego słuszne nakazy radują serce,
jaśnieje przykazanie Pana i olśniewa oczy.
Bojaźń Pana jest szczera i trwa na wieki,
sądy Pana prawdziwe, a wszystkie razem słuszne,
cenniejsze nad złoto, nad złoto najczystsze,
słodsze od miodu płynącego z plastra.

Daj nam Panie dochowac wiernosci Twemu slowu, umiejetnosci cieszenia sie nim i umiejetnosci okazywania wdziecznosci za nie. Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 30 Czerwiec 2016, 08:42   

"Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę, " (Ps 19)

.. byśmy stawali się silni każdego dnia.
_________________
Z Bogiem!
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 30 Czerwiec 2016, 08:55   

Codziennie coraz bardziej, codziennie od nowa zakochana jestem w Panu Jezusie...
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 Lipiec 2016, 19:16   

Dziekuje Bogu za istnienie jeszcze mojej wiary. Obym nie ustala, nie zaniemogla bo meta tuz tuz.
Chcialabym za Sw, Pawlem powtorzyc " bieg ukonczylem, wiary ustrzeglem". Panie nie wodz mnie na pokuszenie...
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 2 Lipiec 2016, 11:44   

Amen
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group