Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 1LIPCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 30 Czerwiec 2016, 15:01   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 1LIPCA 2016

Piątek, 1 LIPCA 2016

(Am 8,4-6.9-12)
Słuchajcie tego wy, którzy gnębicie ubogiego i bezrolnego pozostawiacie bez pracy, którzy mówicie: Kiedyż minie nów księżyca, byśmy mogli sprzedawać zboże? Kiedyż szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz? A będziemy zmniejszać efę, powiększać sykl i wagę podstępnie fałszować. Będziemy kupować biednego za srebro, a ubogiego za parę sandałów i plewy pszeniczne będziemy sprzedawać. Owego dnia - wyrocznia Pana Boga - zajdzie słońce w południe i w dzień świetlany zaciemnię ziemię. Zamienię święta wasze w żałobę, a wszystkie wasze pieśni w lamentacje; nałożę na wszystkie biodra wory, a na wszystkie głowy [sprowadzę] łysinę i uczynię żałobę jak po jedynaku, a dni ostatnie jakby dniem goryczy. Oto nadejdą dni - wyrocznia Pana Boga - gdy ześlę głód na ziemię, nie głód chleba ani pragnienie wody, lecz głód słuchania słów Pańskich. Wtedy błąkać się będą od morza do morza, z północy na wschód będą krążyli, by znaleźć słowo Pańskie, lecz go nie znajdą.

(Ps 119,2.10.20.30.40.131)
REFREN: Słowami Boga żyjemy jak chlebem

Błogosławieni, którzy zachowują Boże pouczenia
i szukają Go całym sercem.
Z całego serca szukam Ciebie,
nie daj mi zboczyć od Twoich przykazań.

Słabnie wciąż moja dusza
z tęsknoty do wyroków Twoich.
Wybrałem drogę prawdy,
pragnąc Twych wyroków.

Oto pożądam Twoich postanowień,
według Twej sprawiedliwości zapewnij mi życie.
Zaczerpnę powietrza otwartymi ustami,
bo pragnę Twoich przykazań.

(Mt 9,12b.13b)
Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.

(Mt 9,9-13)
Odchodząc z Kafarnaum Jezus ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: Pójdź za Mną! On wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami? On, usłyszawszy to, rzekł: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników.
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 1 Lipiec 2016, 06:01   

...Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami? On, usłyszawszy to, rzekł: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają....
Grzesznicy zdawali sobie sprawe z tego, ze są "nie w porzadku"...Czy przychodzili do Jezusa, jak do lekarza, licząc ze ON ich uzdrowi?...Co za grzechy mieli oni na sumieniu, o ktorych wiedzieli faryzeusze? Ktorzy z nich bardziej wierzyli w Boga? Ktorzy z nich byli gorący a nie letni? Gdyby Jezus nie był Synem Bozym, powiedzialabym, ze byl bardzo odwazny..Spotkać Jezusa!...
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 1 Lipiec 2016, 14:41   

... głód słuchania słów Pańskich. 

Słowami Boga żyjemy jak chlebem , dlatego sobie tego głodu nie wyobrażamy.

Dzisiaj taka radosna wiadomosc, siostrzeniec mojej koleżanki nawrócil sie.
Tam był wlasnie głód chleba.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 1 Lipiec 2016, 14:50   

"Słuchajcie tego wy, którzy gnębicie ubogiego i bezrolnego pozostawiacie bez pracy, ..." (Am 8)

Jakież to powszechne obecnie!
_________________
Z Bogiem!
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 Lipiec 2016, 20:44   

Panie Boze, Jezu, uzdrawiaj nasze zycie, do ktorego z ufnoscia Cie zapraszamy my grzeszni.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 Lipiec 2016, 21:43   

Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
Blogoslawienstwo z moich rodzinnych stron i za pomoca komputera ks. Proboszcza, kochanego czlowieka.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 2 Lipiec 2016, 12:45   

Szczęść Boże księżom!
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group