Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 28LIPCA2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 27 Lipiec 2016, 15:24   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 28LIPCA2016

Czwartek, 28 LIPCA 2016

(Jr 18,1-6)
Słowo, które Pan oznajmił Jeremiaszowi: Wstań i zejdź do domu garncarza; tam usłyszysz moje słowa. Zstąpiłem więc do domu garncarza, on zaś pracował właśnie przy kole. Jeżeli naczynie, które wyrabiał, uległo zniekształceniu, jak to się zdarza z gliną w ręku garncarza, wyrabiał z niego inne naczynie, jak tylko podobało się garncarzowi. Wtedy Pan skierował do mnie następujące słowo: Czy nie mogę postąpić z wami, domu Izraela, jak ten garncarz? - wyrocznia Pana. Oto bowiem jak glina w ręku garncarza, tak jesteście wy, domu Izraela, w moim ręku.

(Ps 146,1-6)
REFREN: Szczęśliwy, kogo wspiera Bóg Jakuba

Chwal, duszo moja, Pana.
Będę chwalił Pana do końca swego życia,
będę śpiewał mojemu Bogu,
dopóki istnieję.

Nie pokładajcie ufności w książętach
ani w człowieku, który zbawić nie może.
Gdy duch go opuści, znowu w proch się obraca
i przepadają wszystkie jego zamiary.

Szczęśliwy ten, kogo wspiera Bóg Jakuba,
kto pokłada nadzieję w Panu Bogu.
On stworzył niebo i ziemię, i morze
ze wszystkim, co w nich istnieje.

(Dz 16,14b)
Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego

(Mt 13,47-53)
Jezus powiedział do tłumów: Podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Zrozumieliście to wszystko? Odpowiedzieli Mu: Tak jest. A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare. Gdy Jezus dokończył tych przypowieści, oddalił się stamtąd.
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Lipiec 2016, 21:47   

Jadę w nocy do Cżęstochowy na mszę św. z papieżem Franciszkiem.
_________________
BML
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 27 Lipiec 2016, 22:08   

Niech Cię Jezus błogosławi i Maryja ma w opiece
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Lipiec 2016, 22:53   

Bóg zapłać.
_________________
BML
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 28 Lipiec 2016, 03:45   

Basiu, sił życzę. Powiedz o nas Matce Bożej.


Jeżeli naczynie, które wyrabiał, uległo zniekształceniu, ... wyrabiał z niego inne naczynie, jak tylko podobało się garncarzowi.

Czy nie mogę postąpić z wami, ... , jak ten garncarz?

To nie jest obietnica nadania nam lepszej formy bo sie Panu Bogu nie udała ta pierwsza.

Nie bez bolu przechodzimy z jednej formy do drugiej.
Nadzieja, ze robią to milujace  ręce Boga.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 28 Lipiec 2016, 04:55   

(Jr 18,1-6)
Słowo, które Pan oznajmił Jeremiaszowi: Wstań i zejdź do domu garncarza; tam usłyszysz moje słowa. Zstąpiłem więc do domu garncarza, on zaś pracował właśnie przy kole. Jeżeli naczynie, które wyrabiał, uległo zniekształceniu, jak to się zdarza z gliną w ręku garncarza, wyrabiał z niego inne naczynie, jak tylko podobało się garncarzowi. Wtedy Pan skierował do mnie następujące słowo: Czy nie mogę postąpić z wami, domu Izraela, jak ten garncarz? - wyrocznia Pana. Oto bowiem jak glina w ręku garncarza, tak jesteście wy, domu Izraela, w moim ręku.

Przepiekne slowa Boga, ktory Swoja stworcza pomyslowosc przyrownuje do pracy garncarza. JEGO proces tworzenia człowieka - jak w zdaniu: Jeżeli naczynie, które wyrabiał, uległo zniekształceniu, jak to się zdarza z gliną w ręku garncarza, wyrabiał z niego inne naczynie, jak tylko podobało się garncarzowi...Stwarzaj mnie zawsze, choćby na nowo, na lepsze, Panie!

Szczęśliwy ten, kogo wspiera Bóg Jakuba,
kto pokłada nadzieję w Panu Bogu.
On stworzył niebo i ziemię, i morze
ze wszystkim, co w nich istnieje.


Bywam...jestem szczesliwa, bo wiem, Komu zaufałam...Gdy patrze na niebo, na ksiezyc i gwiazdy, w glowie mi sie miesza z powodu Wielkosci Boga i nadziwic sie nie moge, ze ON - taki potezny, czeka, bym ja, mniejsza od ziarnka piasku, prosiła GO: "Święć sie Imię Twoje, przyjdz KrolestwoTwoje..."
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Lipiec 2016, 07:49   

A czlowiekowi sie wydaje, ze kreuje samego siebie, bo zalozyl czapke z daszkiem, wytatuowal sobie reke albo noge... A czlowiekowi wydaje sie , ze z gliny tworzy samego siebie wedlug modelu ktory sobie wymyslil i srodkow technicznych i kulturowych ktore ma do swej dyspozycji... A potem proces tworzenia sie zalamuje i skorupy po nim zbiera kto inny.

Nie pokładajcie ufności w książętach
ani w człowieku, który zbawić nie może.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 28 Lipiec 2016, 07:58   

Prawdziwy medrzec wybiera a nie aplikuje to co dyktuje moda, albo idzie za tym co "robia wszyscy". Prawdziwy medrzec korzysta z tego co stare i wybiera z tego co nowe, bo nie jest ani progresista ani zapiekla konserwa, ale medrcem, uczacym sie tego jak zyc w Krolestwie Bozym. Nasz narod potrzebuje takiej madrosci. Chrystus powinien byc naszym Krolem a nie zadna Komisja Europejska ani inne autorytety


Chwal, duszo moja, Pana.
Będę chwalił Pana do końca swego życia,
będę śpiewał mojemu Bogu,
dopóki istnieję.


Niech nas Pan prowadzi, oswieca i uswieca. Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojcec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 28 Lipiec 2016, 08:22   

O.sw.Franciszek mówi ze mamy wyciagac reke do kazdego jednak ci co wybiorą trwanie w złu muszą doswiadczyc ognia PRAWDY.Dla dobra własnego
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 28 Lipiec 2016, 11:53   

"Oto bowiem jak glina w ręku garncarza, tak jesteście wy, domu Izraela, w moim ręku. " (Jr 18)

Ukształtowani.
_________________
Z Bogiem!
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 28 Lipiec 2016, 20:47   

Prawdziwie świątecznie! Przepięknie!
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group