Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 31LIPCA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 30 Lipiec 2016, 15:37   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 31LIPCA 2016

Niedziela, 31 LIPCA 2016
XVIII niedziela zwykła


(Koh 1,2;2,21-23)
Marność nad marnościami, powiada Kohelet, marność nad marnościami - wszystko marność. Jest nieraz człowiek, który w swej pracy odznacza się mądrością, wiedzą i dzielnością, a udział swój musi on oddać człowiekowi, który nie włożył w nią trudu. To także jest marność i wielkie zło. Cóż bowiem ma człowiek z wszelkiego swego trudu i z pracy ducha swego, którą mozoli się pod słońcem? Bo wszystkie dni jego są cierpieniem, a zajęcia jego utrapieniem. Nawet w nocy serce jego nie zazna spokoju. To także jest marność.

(Ps 95,1-2.6-9)
REFREN: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie

Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu,
wznosimy okrzyki ku chwale Opoki naszego zbawienia,
stańmy przed obliczem Jego z uwielbieniem,
radośnie śpiewajmy Mu pieśni.

Przyjdźcie, uwielbiajmy Go padając na twarze,
zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył.
Albowiem On jest naszym Bogiem,
a my ludem Jego pastwiska i owcami w Jego ręku.

Obyście dzisiaj usłyszeli głos Jego:
„Niech nie twardnieją wasze serca jak w Meriba,
jak na pustyni w dniu Massa,
gdzie Mnie kusili wasi ojcowie,
doświadczali Mnie, choć widzieli moje dzieła”.

(Kol 3,1-5.9-11)
Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale. Zadajcie więc śmierć temu, co jest przyziemne w /waszych/ członkach: rozpuście, nieczystości, lubieżności, złej żądzy i chciwości, bo ona jest bałwochwalstwem. Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu /Boga/, według obrazu Tego, który go stworzył. A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich /jest/ Chrystus.

(Mt 5,3)
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

(Łk 12,13-21)
Ktoś z tłumu rzekł do Jezusa: Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem. Lecz On mu odpowiedział: Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami? Powiedział też do nich: Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa [we wszystko], życie jego nie jest zależne od jego mienia. I opowiedział im przypowieść: Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował? Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 31 Lipiec 2016, 03:38   

...Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi.

...I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował? Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem.


Ani sie nie obejrzalam, jak weszlam w ósmy krzyzyk...więc juz mam odwage i prawo pryznac sie, ze namacalnie dotarla do mnie Prawda zdan z dzisiszych Czytań Pisma św...Kiedys zadawalam sobie pytanie - co czuje czlowiek, ktory doznal cudu wskrzeszenia?...Gdy tego doznalam i ja, moge też powiedziec: "marność nad marnościami - wszystko marność"...
Gdyby tak swiat jednym głosem zaspiewal, przyszloby do niego Królestwo...

Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu,
wznosimy okrzyki ku chwale Opoki naszego zbawienia,
stańmy przed obliczem Jego z uwielbieniem,
radośnie śpiewajmy Mu pieśni.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 31 Lipiec 2016, 08:41   

Pesymistyczny osad egsyzstencji : wszystko marnosc. Swiat jest zle urzadzony. Nie ma sensu ludzki trud i staranie. NIE CHCEMY ZYC DLA MARNOSCI.

Przyjdźcie, radośnie śpiewajmy Panu,
wznosimy okrzyki ku chwale Opoki naszego zbawienia,
stańmy przed obliczem Jego z uwielbieniem,
radośnie śpiewajmy Mu pieśni.
Przyjdźcie, uwielbiajmy Go padając na twarze,
zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył.
Albowiem On jest naszym Bogiem,
a my ludem Jego pastwiska i owcami w Jego ręku.


Fundamentem zyciowego sensu jest Bog. Jezeli brakuje Boga, to odczuwa sie ten brak wszedzie, wszedzie staje sie wodoczna „marnosc” ktora wszystko psuje.

Wiara w zywego Boga wymaga zywej relacji, ozywienia naszej modlitwy, milosci ktora wyraza sie postawa, akcja, zachowaniem.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 31 Lipiec 2016, 08:43   

Sensem naszego zycia jest ŻYCIE. Chodzi o zycie przemienione, odnowione, siegajace nieba, polegjace na komunii z Chrystusem. Inaczej mowiac, chodzi o zycie Boze dla nas ludzi ! Jest to cudowne obdarowanie Bozej Milosci.

„Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu.”
MUSIMY ODNALEZC NASZE ZYCIE. Ono jest „ukryte z Chrystusem w Bogu”. Poza Bogiem nie znajdziemy naszego zycia. Szatan zwodzi czlowieka obietnicami, ze tutaj na ziemi i tylko na ziemi spelnia sie czlowiek i ze w zasadzie nie licza sie zadne normy i zasady poza bezwzglednym egoizmem. Tymczasem, trzeba Z CHRYSTUSEM szukac siebie samych, by odnalezc siebie samych w Bogu i to na wieki.

Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

Ubogi, ktoremu brakuje srodkow do zycia, teskni za chlebem, szuka go i wdzieczny jest, gdy go znajdzie. Ubogi duchowo, szuka Bozego Ducha, trzyma sie Go, daje Mu sie prowadzic, aby doszedl do Tego od ktorego Duch pochodzi i ku ktoremu prowadzi, to jest do Boga.

Niech nas blogoslawi Milosierny Bog , Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 31 Lipiec 2016, 08:44   

Glupia ideologia albo ideologia glupiego wyraża sie w ten sposob:” zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj”. Glupota tkwi w falszywym przeswiadczeniu, ze czlowiek panuje nad czasem swojego zycia, ze moze ignorowac śmierć i ze od jego ludzkiego sprytu zalezy szczescie. Glupotą jest naiwna wiara, ze materializm i konsumpcja mogą nasycic dusze czlowieka, a jeszcze wiekszym absurdem jest negowanie, zarowno duszy jak i Boga, w imie wolnosci ktora mialaby ukoronować ludzkie aspiracje do Pelni Zycia. Tymczasem jest to fundamentalne klamstwo, ktorym szatan obludnie gwarantuje swoim wiernym slugom pewne miejsce juz teraz i juz tutaj, w piekle.

Jezus Chrystus nie jest funkcjonariuszem na zadnym urzedzie tego swiata. On nie przyszedl przeprowadzac kolejnej reformy ziemskiego krolowania, ale przyszedl aby zapoczatkowac na ziemi Krolestwo Boze. Nie zabezpiecza On swoim uczniom zadnych urzedow ziemskich, ale oddaje im w zarzad swoje Krolestwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group