Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 25SIERPNIA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 24 Sierpień 2016, 15:29   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 25SIERPNIA 2016

Czwartek, 25 SIERPNIA 2016

(1 Kor 1,1-9)
Paweł, z woli Bożej powołany na apostoła Jezusa Chrystusa, i Sostenes, brat, do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ich i naszego /Pana/. Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa! Bogu mojemu dziękuję wciąż za was, za łaskę daną wam w Chrystusie Jezusie. W Nim to bowiem zostaliście wzbogaceni we wszystko: we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, bo świadectwo Chrystusowe utrwaliło się w was, tak iż nie brakuje wam żadnego daru łaski, gdy oczekujecie objawienia się Pana naszego Jezusa Chrystusa. On też będzie umacniał was aż do końca, abyście byli bez zarzutu w dzień Pana naszego Jezusa Chrystusa Wierny jest Bóg, który powołał nas do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem, Panem naszym.

(Ps 145,2-7)
Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu

Każdego dnia będę Ciebie błogosławił
i na wieki wysławiał Twoje imię.
Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały,
a wielkość Jego niezgłębiona.

Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła
i zwiastuje Twoje potężne czyny.
Głoszą wspaniałą chwałę Twego majestatu
i rozpowiadają Twoje cuda.

Mówią o potędze Twoich dzieł straszliwych
i głoszą Twoją wielkość.
Przekazują pamięć o Twej wielkiej dobroci
i cieszą się Twą sprawiedliwością.

(Mt 24,42a.44)
Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

(Mt 24,42-51)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby na czas rozdał jej żywność? Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: Mój pan się ociąga, i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 25 Sierpień 2016, 05:48   

Jezus powiedział do swoich uczniów: Czuwajcie, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie..Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem....

Rozumiem, ze czuwac, znaczy - byc solidnym w obowiazkach, ktore zadane mi sa przez Pana Boga. Najpierw powinnam odczytac Wole Boga, co nie zawsze jest latwe. "Chlebem powszednim", o ktory codziennie sie modle w Modlitwie Pańskiej, sa sytuacje, zadania, ktore przynosi mi kazdy dzien. Wielu znajomych ma problem z zagospodarowaniem dnia. I w moim zyciu byl czas, gdy przerazona budzilam sie rano, bo caly dzien przede mna wydawal mi sie nieskonczenie dlugi, pusty, czczy...bolał...Na szczescie ten stan, juz od wielu lat minąl i teraz pokój, jakim mnie Pan Bog obdarza co dnia, wskazuje mi, ze czuwam...Wiek dojrzały, starosc, mają swoje dobre strony, za ktore dziekuje Bogu...Ale moze sie myle?...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Sierpień 2016, 08:04   

Spotkanie z Panem nadejdzie niespodziewanie i nie ma zatem sensu spekulowac na temat terminu tego wydarzenia. Skoro Chrystus powiedzial, ze bedzie to mialo miejsce „w chwili, ktorej sie nie domyslimy”, o wiele rozsadniej zatem jest zająć sie po prostu czuwaniem i czynic to w sposob odpowiedzialny, zgodnie z Bozym zleceniem. Istotne jest to, aby bylo ono „wierne” i „roztropne”. Biada, kto sie sprzeniewierzy temu powolaniu i zacznie sie „ociagac” , „bic swoje slugi” i prowadzic zycie hulaszcze. Kto sprzeniewierza sie Bogu, ten siebie samego karze.

Niech nas blogoslawi Wszechmogacy Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety

Każdego dnia będę Ciebie błogosławił
i na wieki wysławiał Twoje imię.
Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła
Przekazują pamięć o Twej wielkiej dobroci
i cieszą się Twą sprawiedliwością
.
Ostatnio zmieniony przez Abuna Zygmunt 25 Sierpień 2016, 08:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Sierpień 2016, 08:06   

Zycie nasze jest marszem na przeciw Pana, idacego do nas i majacego sie nam objawic w „Jego dniu”. Zapoczatkuje to nową formę „wspolnoty z Synem Bozym, Jezusem Chrystusem”. Spelni sie tez w ten sposob nasze „powolanie do świetosci”, gdyż poglebi sie nasza jednosc z Panem, owoc milosci, stanowiącej duchową istote życia Kosciola.

Jesteśmy „uswieceni w Jezusie Chrystusie i powolani do swietosci”. Bog nie czyni nas swietymi, bez naszego wyboru i zaangazowania. Bog nas do niej powoluje, w Jezusie Chrystusie i pragnie abysmy przyjmujac to wybranie szli z Chrystusem ku pelnemu spelnieniu sie naszego powolania.

Czekamy „na objawienie sie Pana naszego Jezusa Chrystusa”, na przyjscie Jego „dnia”, a jednoczesnie On „bedzie nas umacnial do konca”, az do przyjscia tego „dnia”. Zatem w naszym oczekiwaniu jest juz jakies wstepne spelnienie sie objetnicy objawienia „dnia Panskiego”, skoro On jest z nami przez caly czas, aby nas umacniac.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 25 Sierpień 2016, 08:56   

bez Twojego tchnienia cóż jest wśród stworzenia, jeno cień i nędza
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 25 Sierpień 2016, 10:16   

Trzeba było Panu Jezusowi odnieść sie do  naszego lęku o utratę mienia.
O utratę niczego, żebyśmy nauczyli sie chronić wszystko.

Dwie bramki, dwa zamki, monitoring i ochroniarze na zawołanie, zeby zamknąć drzwi od 60 m2
Rachunek sumienia z pomocą Ducha Swietego, zeby  otworzyć drzwi do nieba.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Sierpień 2016, 23:18   

Mnie juz osobiscie nie ochodzi zadne mienie. Tyle stracilam i jakos mi nie zal. Zapewne dlatego, ze czesto sie z Nim spotykam. Z Nim jestem szczesliwa, mam ufnosc, mam nadzieje w swojej beznadziei zycia. Najwiekszym moim pragnieniem jest uswiecenie naszej rodziny. Ciagle wierze choc zadaje sobie pytanie... na jak dlugo starczy mi wiary w tym wszystkim co mnie dotyka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group