Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
Menu
WEJSCIE na nasze FORUM
WSPOLNOTA SERCA JEZUSA
JAK ZMNIEJSZYC ZDJECIE ?
Strona Główna
WATYKAN na zywo - obraz maly
WATYKAN na zywo - obraz duzy
ADORACJA on-line

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 331 Gości
Z zarejestrowanych:
Brak
Uytkownikw w ostatniej godzinie:243
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 54 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 54 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 830 było obecnych 10 Maj 2024, 19:31

czytania dzisiejsze
Autor: R. z DMM @ 24 Styczeń 2023, 00:02
(Hbr 9, 15. 24-28)
Bracia: Chrystus jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy. Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej świątyni, ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga, ani nie po to, aby się wielekroć sam miał ofiarować, jak arcykapłan, który co roku wchodzi do świątyni z krwią cudzą, gdyż w takim przypadku musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata. A tymczasem raz jeden ukazał się teraz na końcu wieków, aby zgładzić grzech przez ofiarę z samego siebie. A jak postanowione ludziom raz umrzeć, potem zaś sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.


(Ps 98 (97), 1bcde. 2-3b. 3c-4. 5-6)
REFREN: Śpiewajcie Panu, bo uczynił cuda

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
albowiem uczynił cuda.
Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
i święte ramię Jego.

Pan okazał swoje zbawienie,
na oczach pogan objawił swą sprawiedliwość.
Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
dla domu Izraela.

Ujrzały wszystkie krańce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.

Śpiewajcie Panu przy wtórze cytry,
przy wtórze cytry i przy dźwięku harfy.
Przy trąbach i przy głosie rogu,
na oczach Pana, Króla, się radujcie.

Aklamacja (2 Tm 1, 10b)
Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.


(Mk 3, 22-30)
Uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili o Jezusie: "Ma Belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy". Wtedy Jezus przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: "Jak może Szatan wyrzucać Szatana? Jeśli jakieś królestwo jest wewnętrznie skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc Szatan powstał przeciw sobie i jest z sobą skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i dopiero wtedy dom jego ograbi. Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego". Mówili bowiem: "Ma ducha nieczystego".

______________________________________________

"Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu" - chodzi o ofiarę krwawą; bo - jak mi się przypomina definicja mszy kiedyś na nauce religii - "Msza św. jest to bezkrwawa ofiara Nowego Testamentu, w której ofiaruje się Bogu ciało i krew Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina." (odnalazłem tę definicję w internecie - można, aby znaleźć ten ciekawy i obszerny artykuł, wpisać: [PDF] Msza św. jako ofiara Kościoła - CEJSH
Brak w tej definicji słów 'dziękczynienie Bogu' i 'pamiątka Chrystusa'; może dlatego, że mogą być postrzegane jako mało ważne wobec Obecności Chrystusa na mszy a ta jest oczywista mocą słów Jego: "gdzie dwaj albo trzej są zebrani w imię moje, tam Ja jestem pośród nich". A msza jest dziełem społecznym - rzeczony artykuł kładzie na to mocny nacisk. Ale jest to obecność duchowa. Czy chleb i wino dają obecność materialną? Biblista ks. Marian Wolniewicz twierdził, że słowa Jezusa "to jest ciało moje" (podobnie dla krwi) należy tłumaczyć jako "tym jest ciało moje" (a nie 'to jest ciałem moim'). Takie tłumaczenie daje dwie możliwości rozumienia: 1 - wręczany Apostołom chleb jest jednocześnie ciałem Jezusa , 2 - ciało Jezusa jest chlebem (a nawet ogólniej pokarmem; byłoby to jeszcze raz powtórzenie Apostołom słów 'jestem dla was pokarmem'). Biblista przychyla się ku temu pierwszemu rozumieniu. Jednak potem Apostołowie słyszą "Czyńcie to na moją pamiątkę". I nie ma z ich strojny żadnych pytań. Przychodzą na myśl inne słowa Jezusa: "Ciało na nic, slowa, które wam powiedziałem są duchem i są życiem"

Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Witamy Gość
Obecny czas to 25 Lipiec 2024, 06:16

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Ostatnie tematy
» Tyle świąt w lipcu!
» Już czerwiec
» Szabat
» What is whatsap?
» Okres zwykły w Kościele
» Przyszedł MAJ!!!
» WIELKANOC
» Poruszające serca tematy biblijne o kobietach
» AUnas rekolekcje
» Sługa
» Dzień coraz dłuźszy
» Szczęśliwego Nowego Roku!
» Narodził się nam Zbawiciel
» Ważne rocznice
» OPCJA SZUSTAKA


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nyszkur Allah !!!