Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspierajmy w modlitwie Abunę Zygmunta
Autor Wiadomość
Marianna Jundi
Żołnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 6 Luty 2022, 16:43   Wspierajmy w modlitwie Abunę Zygmunta

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2139759182866691&id=100004978892153&sfnsn=mo

Łączmy się w modlitwie za Ojca Zygmunta aby jak szybciej powrócił do zdrowia.
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 6 Luty 2022, 21:01   

To mamy dwoje: Basię i Zygmunta w dybach kowidowych. Mam nadzieję na Ich rychłe uwolnienie i powrót do zdrowia, do normalności. Przyłączam moje westchnienia w tej sprawie.
Romek

Dziś nalazłem info o pomyślnym leczeniu kowida hydroksychlorochiną z erytromycyną (jeśli nie pomyliłem się w nazwie leku; https://www.youtube.com/watch?v=iruAxPy3DdM )
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 7 Luty 2022, 09:32   

My z Anią także dołączamy się do modlitwy.

"Pod Twoją obronę ..."

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Teresa Gorzelany


Miejscowosc: Sierpc
Wysłany: 7 Luty 2022, 20:32   

Dzięki Ago! lekarstwo na pogodę ducha nam kiedyś wyslalas.. link nizej).Kto jest autorem takiej wznioslosci? Basiu, czy przepedzilas już tę "coronę"? Trzymajmy się i wspierajmy!
https://youtu.be/3t5G6F4LHGc
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 8 Luty 2022, 09:24   

Jeszcze tydzień zwolnienia, bo katar i chrypka (na to antybiotyk) i powoli mam wychodzić z domu. Wspaniała koronka angielska , lubię poznawać nowe koronki.
_________________
BML
 
 
Aga Dziergowska
Agnieszka


Miejscowosc: Łódź
Wysłany: 8 Luty 2022, 11:11   KOronka Anielska - źródła

Oto co wiadomo o koronce:
Koronka do św. Michała Archanioła czyli Koronka Anielska.
Koronka do św. Michała Archanioła jest nabożeństwem bardo dawno praktykowanym w Portugalii. Składa się z dziewięciu pozdrowień, a każde z nich z jednego Ojcze nasz, trzech Zdrowaś i westchnienia potem odmawia się cztery Ojcze nasz i modlitwy końcowe, Kongregacja św. Obrzędów w postanowieniu z dnia 8 sierpnia 1851 r. podaje do wiadomości iż pewna siostra Karmelitanka poczytana za świętą, a zmarła w 1755 r., odmawiała Koronkę Anielską z bardzo wielkim nabożeństwem. Według bowiem dawnej tradycji to nabożeństwo miało być nadzwyczaj przyjemne św. Michałowi Archaniołowi, który w nagrodą za nie przybywał z natychmiastową i skuteczną pomocą we wszelkich potrzebach, a zwłaszcza Kościoła katolickiego, którego jest nieustannym Opiekunem
Sposób odmawiania:
http://msza.net/i/cz07_3.html
Tutaj mamy jednak liteanie uwielbienia Boga ze świętym Michałam Archaniołem i Chórami Aniołów, to jest jednak co innego. Nie mogę znaleźż źródła tej modlitwy. Śpiewają ją MIchaelici, zakon powstały w Polsce. Może Ojciec Zygmunt coś dokopie się na temat pochodzenia tej pięknej litanii?
_________________
Agnieszka
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 8 Luty 2022, 14:05   

Wychowywałam się w parafii , gdzie pracowali księża Michalici i siostry Michalitki -jestem wdzięczna za pokazana mi drogę. Potem biskup warszawski miał rozmaite koncepcje na temat prowadzenia parafii , na dzień dzisiejszy są tam Karmelici Bosi.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 8 Luty 2022, 16:35   

Dzieki za modltwy, spiewy i westchnienia. Wszystko sie przydało. O drabinie juz pisalem (dyktowalem i nawet nie przeczytałem takstu, tak sie spieszylem, a teraz juz za późno aby cos zmienac lub wymazywac, to co dyktafon odnotaował niech bedzie czarno na białym chociaz niekoniecznie spisane w sposób autoryzowany), o drabinie bylo, o aniołach, o moim nieudanym pieciu sie w gore, o zmyslnym usmiechu na mojej twarzy, bo było wytlumaczenie skad ten usmiech i co zrozumiałem i w ogole kwarantanna zamieniła sie rekolekcje takie niezwykle i intensywne że pewnie ostatni raz przed 50 laty w nowicjacie podobne miałem. Jeszcze troche, a bede po cichu chwalił coviada ( nie bierzcie tego doslownie, to tak jak krzyż sie chwali). Niech nas Pan Bog prowadzi. Boże ile mam pomysłów, propozycji, ale nie moge Was zalewac covidowimy myslami. Wy jestescie normalni, wyszczepieni, nietknieci (poza Basią) wirusami. Trzymajmy tak dalej i zawierzmy sie Bozej opatrzności.
 
 
Teresa Gorzelany


Miejscowosc: Sierpc
Wysłany: 8 Luty 2022, 23:16   

Z Anielskiej Koronki (9 pozdrowień)wybieram nie po kolei:
POZDROWIENIE IX — na cześć Chóru Aniołów
Ojcze nasz i 3 Zdrowaś Maryjo.
Za przyczyną św. Michała Archanioła i niebiańskiego Chóru wszystkich Aniołów spraw, Panie, abyśmy doznając od nich opieki w tym życiu zostali zaprowadzeni do chwały wiecznej w niebie. Amen.
Na cześć św. Michała Archanioła
Ojcze nasz.
Na cześć św. Gabriela Archanioła
Ojcze nasz.
Na cześć św. Rafała Archanioła
Ojcze nasz.
Na cześć swego Anioła Stróża.
Ojcze nasz.
(Doczytalam, że Michał obok Gabriela i Rafała jest jednym z trzech znanych z imienia aniołów, występujących w Starym Testamencie.)
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 9 Luty 2022, 12:50   

Omodlone :)
_________________
BML
 
 
Aga Dziergowska
Agnieszka


Miejscowosc: Łódź
Wysłany: 9 Luty 2022, 13:40   

NO bardzo się cieszę Ojcze! Niech ojcu nie mija ten zapał :)
_________________
Agnieszka
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Luty 2022, 12:51   

Teresa, ja tu jakąs paczke widze, ale jeszcze sie do środka nie dobrałem. Powoli, po kolei. Jest kolo drzwi mojego pokoju ale po rozmiarze widze, ze trafi tez do innych pokojow. Zabraniam publicznie i na całą przyszlość takich niespodzianek. Podzielę sie tez nia (jakoś z Zosia, bo już to przecież robię) i tylko pod tym warunkiem, teraz itd.
Dzieje sie na świecie i w moim pokoju... ale bez przesady. Jakies nocne zejscia do kaplicy, jakies sniadanie o 5 rano, zasniecia na kamień i ze snami, ale potem je zapominam.... No wystarczy. Ten bieg jest z odpoczynkami , no i jest Wasza modlitwa.
Niech Pan Bóg nas prowadzi i niech ma w opiece ten swiat !
Marana tha, czyli Maranata ! Czyli Przyjdź nasz Panie !
 
 
Teresa Gorzelany


Miejscowosc: Sierpc
Wysłany: 11 Luty 2022, 21:45   

To tajemnicza paczka, zaraz tę tajemnicę wyjawię..
Ostatnio zmieniony przez Teresa Gorzelany 11 Luty 2022, 23:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Teresa Gorzelany


Miejscowosc: Sierpc
Wysłany: 11 Luty 2022, 22:56   

To tajemnicza malinowa paczka..
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 12 Luty 2022, 18:05   

Cudnie-tak trzeba. Malinowo-niespodziankowo. Mnie cieszy powracający nieśmiało zmysł powonienia-brak jego to duża trudność.
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group