Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
NASZA KAPLICZKA w marcu (6.III.2022 - 12.III.2022)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Caa Ziemia
Wysłany: 6 Marzec 2022, 09:29   NASZA KAPLICZKA w marcu (6.III.2022 - 12.III.2022)

Aklamacja (Mt 4, 4b)
Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 6 Marzec 2022, 09:55   

K+M+B




Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:


1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu

----------------------------------------------------

//

Kilka mądrości

kilka mądrości nauczyła mnie pustynna ziemia
po pierwsze cierpliwości
aby czekając na Boga nie zgubić człowieka
oraz po drugie
nie pokazywania łez
aby dać im szansę przemiany
w twórczy gest

/wiersz O.Z. Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//
W życiu Jezusa jest wiele momentów, kiedy udawał się na pustynię, aby nikt i nic nie zakłócało Mu modlitwy, spotkania z Bogiem. Pustynia jednocześnie fascynuje i budzi grozę, ale przede wszystkim jest czasem darowanym. Przeczuwali to wszyscy, którzy śladami swego Pana oddalali się od wspólnoty i udawali na „pustkowie”, by szukać Boga.
Jeśli ten czas jest dostatecznie długi, w naturalny sposób pojawi się głód. Zatęsknimy za świeżym chlebem i owocami, przyjaciółmi, prysznicem i wygodnym łóżkiem, pracą i pasjami, które pozostawiliśmy, bogactwem, jakiekolwiek by ono nie było, władzą, bo zwykle gdzieś jakąś mamy.
Jezus pokazuje, że ponad wszystkimi ważnymi ziemskimi sprawami jest Ktoś doskonalszy i ważniejszy. To Jego Ojciec, z którym spotykał się na pustyni.
Przez okres Wielkiego Postu pozwólmy sobie choć na chwilę udać się na „miejsce pustynne”, by w oddaleniu od codziennych zajęć spotkać Boga.
/Komentarz Bractwa Słowa Bożego/
//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


---------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- 5.Śmierć na krzyzu-----------------------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


O moj Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chron od ognia piekielnego; zaprowadz do nieba wszystkie dusze, a szczegolnie te, ktore najwiecej potrzebuja Twego Milosierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 6 Marzec 2022, 10:27   

Dzisiaj czytamy o kuszeniach Jezusa i jest to tak bardzo aktualne, wszystkie trzy, a więc własne potrzeby, zdrada i falszywe czczenie Boga.

Miłość jak zwykle jest jasnym snopem światła i niezawodną pochiechą... tak mało (niestety) kochana.

Cudowne jest ożywienie miłości, teraz w tę wojnę na Ukrainie. Jest to klęska szatana, chociaz to on przeciez sprowokował te wojnę i nadal ja prowadzi. Szatan może jeszcze uderzyć i popsuć dobrą sprawę. Musimy byc czujni, coraz bardziej oddani Bogu.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 7 Marzec 2022, 08:22   

aby czekając na Boga nie zgubić człowieka

Bardzo spodobała mi się dzisiaj rano ta myśl O. Zygmunta.

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 8 Marzec 2022, 19:47   

Wiem, ze późno bo juz wieczor i dopiero na wieczornej Mszy sw. uswiadomiłem sobie, ze przeciez 8 Marca, jak mogłem o tym zapomnieć, przez tyle lat w ten dzien o tulipany sie starałem. Nie ma juz tulipanowego szaleństwa. 8 Marca został uznany z komunistyczne święto... Przepraszam, że tak mało uroczyscie. Teraz najwiecej kobiet chyba jest na dworcach. Trwa exodus ludnosci Ukrainy i chcacy swoje pieczenie polityczne przy tej okazji pichcić już zaczynają mieszać, podburzając gest solidaroności z uciekinierami, ze to wydatki i że stracimy, tak jak gdyby przede wszystkim liczył sie pieniądz i powinno sie pomagać tylko wtedy, gdy materialnie na tym da sie zarobić...
Niech Pan Bog MA WAS W SWEJ OPIECE I NIECH WAS DARZY POKOJEM. Tulipan niech Wam sie zjawi jesli nie na jawie to w wyobraźni. Dołączam blogoslawieństwo oddania sie Bogu i komunii z Nim jako nadzieję i obronę. Z Bogiem !
 
 
Alina Moskwa
AlinkaMP

Miejscowosc: Resko
Wysłany: 10 Marzec 2022, 18:57   

W imieniu owieczek dziękuję bardzo Ojcze...a dziś Dzien Mężczyzn...Dużo radości Panowie!!!
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 10 Marzec 2022, 19:57   

I ja wszystkim mężczyznom zdrowia i radości!
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group