Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 6SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 5 Sierpień 2017, 14:57   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 6SIERPNIA 2017

Niedziela, 6 SIERPNIA 2017
Święto Przemienienia Pańskiego

(Dn 7,9-10.13-14)
Patrzałem, aż postawiono trony, a Przedwieczny zajął miejsce. Szata Jego była biała jak śnieg, a włosy Jego głowy jakby z czystej wełny. Tron Jego był z ognistych płomieni, jego koła - płonący ogień. Strumień ognia się rozlewał i wypływał od Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy po dziesięć tysięcy stało przed Nim. Sąd zasiadł i otwarto księgi. Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

(Ps 97,1-2.5-6.9)
REFREN: Pan wywyższony króluje nad ziemią

Pan króluje, wesel się, ziemio,
radujcie się, liczne wyspy!
Obłok i ciemność wokół Niego,
prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu.

Góry jak wosk topnieją przed obliczem Pana,
przed obliczem władcy całej ziemi.
Jego sprawiedliwość rozgłaszają niebiosa,
a wszystkie ludy widzą Jego chwałę.

Ponad całą ziemię
Tyś bowiem wywyższony
i nieskończenie wyższy
ponad wszystkich bogów.

(2 P 1,16-19)
Nie za wymyślonymi bowiem mitami postępowaliśmy wtedy, gdy daliśmy wam poznać moc i przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa, ale /nauczaliśmy/ jako naoczni świadkowie Jego wielkości. Otrzymał bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki oto głos Go doszedł od wspaniałego Majestatu: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie. I słyszeliśmy, jak ten głos doszedł z nieba, kiedy z Nim razem byliśmy na górze świętej. Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach.

(Mt 17,5c)
To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego sluchajcie!

(Mt 17,1-9)
Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza. Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: Wstańcie, nie lękajcie się! Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im mówiąc: Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie.
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 6 Sierpień 2017, 04:04   

...i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto im się ukazali Mojżesz i Eliasz, którzy rozmawiali z Nim...
... oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: Wstańcie, nie lękajcie się!...


Zaprowadzil ich bardzo wysoko...Jasnial jak słońce...Zlękli sie, widzac wielkich Prorokow żywych, slyszac głos Boga Ojca...Tak Jezus zblizyl sie do nich, tak ich dotknął, by wstali, by przestali sie bać...Tak dotknęli odleglego Nieba...Mimo takich Znaków - nie bylo ich przy Konającym, juz wkrotce, na Krzyżu...Na Szczęscie, po długiej nocy - Zmartwychwstał! Prowadź nas, przemieniaj, Panie Jezu Chryste!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 6 Sierpień 2017, 08:14   

Przemienienie Panskie to preludium Zmartwychwstania. Weszli na gore, aby doswiadczyc cudu Chrystusowego „przemienienia”. Nie za cudownosciami jednak powinni gonic, ale za „sluchaniem” Jezusa w codziennosci zwyklych zajeć.

Jezus Chrystus jest zwienczeniem wszystkich wydarzen historii i jej sensem. Ten sens i jednoczesnie prawo obowiazujace w Jego wiecznym Krolestwie to miłość. Ta milosc obejmuje calosc wszystkich wydarzen i dotyczy kazdego czlowieka, wedlug tego co w „ksiegach” o kazdym jest zapisane. Ta milosc wyrazila sie w Bozym okrzyku :”To jest Moj Syn umilowany , w ktorym mam upodobanie”. Ta milosc jest przedmiotem naszego dzisiejszego świetowania i inspiracją do naszego codziennego dzialania, gdyz tylko „sluchajac Jego” mozemy osiagnac Zbawienie.

Pan króluje, wesel się, ziemio,
radujcie się, liczne wyspy!
Obłok i ciemność wokół Niego,
prawo i sprawiedliwość podstawą Jego tronu.
Jego sprawiedliwość rozgłaszają niebiosa,
a wszystkie ludy widzą Jego chwałę.


Niech w dzisiejsze swieto Bog pomnozy nasza radosc i nasza gotowosc aby iść, wraz z calym Kosciolem, za Chrystusem, sluchajac Go, bo On jest Umilowanym Synem Boga i Jego Wcielonym Słowem. Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 6 Sierpień 2017, 09:30   

Podczas sanktuaryjnego odpustu, który trwa od niedzieli do niedzieli ,na wszystkich mszach świętych są te czytania, chociaż każdy dzień ma swoją tematykę lub swoich bohaterów. Msze św. są sprawowane na placu sanktuaryjnym-chyba ,że pada -to w kościele. Cały dzień w głównym kościelnym ołtarzu jest wystawiony Najświętszy Sakrament-i przychodzi tu mnóstwo ludzi, i przybywa wielu księży do pomocy, bo wielkie kolejki do spowiedzi.
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group