Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat
 Ogłoszenie 
Kochani Netparafianie i szanowni Goście. Mamy awarię. Netparafię można oglądać, niestety nie można niczego nowego zamieszczać... Pracujemy nad tym. Prosimy o cierpliwość i o wyrozumiałość.

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 12PAŹDZIERNIKA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 11 Październik 2018, 16:51   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 12PAŹDZIERNIKA 2018

Piątek, 12 PAŹDZIERNIKA 2018
wspomnienie dowolne błogosławionego Jana Beyzyma, prezbitera


(Ga 3, 7-14)
Bracia: Zrozumiejcie, że ci, którzy polegają na wierze, ci są synami Abrahama. I stąd Pismo, widząc, że w przyszłości Bóg dzięki wierze będzie dawał poganom usprawiedliwienie, już Abrahamowi oznajmiło tę radosną nowinę: "W tobie będą błogosławione wszystkie narody". I dlatego ci, którzy żyją dzięki wierze, mają uczestnictwo w błogosławieństwie wraz z Abrahamem, który dał posłuch wierze. Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach wymaganych przez Prawo, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: "Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa". A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że "sprawiedliwy żyć będzie dzięki wierze". Prawo zaś nie uwzględnia wiary, lecz mówi: "Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie". Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił – stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: "Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie" – aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha.

(Ps 111 (110), 1b-2. 3-4. 5-6)
REFREN: Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Z całego serca będę chwalił Pana
w radzie sprawiedliwych i na zgromadzeniu.
Wielkie są dzieła Pana,
zgłębiać je mają wszyscy, którzy je miłują.

Jego dzieło jest wspaniałe i pełne majestatu,
a Jego sprawiedliwość trwa na wieki.
Sprawił, że trwa pamięć Jego cudów,
P Pan jest miłosierny i łaskawy.

Dał pokarm bogobojnym,
pamiętać będzie wiecznie o swoim przymierzu.
Ludowi swemu okazał potęgę dzieł swoich,
oddając im posiadłości pogan.

(J 12, 31b-32)
Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony, a Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie.

(Łk 11, 15-26)
Gdy Jezus wyrzucał złego ducha, niektórzy z tłumu rzekli: "Mocą Belzebuba, władcy złych duchów, wyrzuca złe duchy». Inni zaś, chcąc Go wystawić na próbę, domagali się od Niego znaku z nieba. On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: "Każde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali. Jeśli więc i Szatan z sobą jest skłócony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. Lecz jeśli Ja mocą Belzebuba wyrzucam złe duchy, to czyją mocą wyrzucają je wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże. Gdy mocarz uzbrojony strzeże swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, to zabierze całą broń jego, na której polegał, i rozda jego łupy. Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, ten rozprasza. Gdy duch nieczysty opuści człowieka, błąka się po miejscach bezwodnych, szukając spoczynku. A gdy go nie znajduje, mówi: „Wrócę do swego domu, skąd wyszedłem”. Przychodzi i zastaje go wymiecionym i przyozdobionym. Wtedy idzie i bierze siedmiu innych duchów, złośliwszych niż on sam; wchodzą i mieszkają tam. I stan późniejszy owego człowieka staje się gorszy niż poprzedni".
...............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 12 Październik 2018, 06:02   

Ga 3, 7-14)
Bracia: Zrozumiejcie, że ci, którzy polegają na wierze, ci są synami Abrahama. I stąd Pismo, widząc, że w przyszłości Bóg dzięki wierze będzie dawał poganom usprawiedliwienie, już Abrahamowi oznajmiło tę radosną nowinę: "W tobie będą błogosławione wszystkie narody". I dlatego ci, którzy żyją dzięki wierze, mają uczestnictwo w błogosławieństwie wraz z Abrahamem, który dał posłuch wierze...
...Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił – stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: "Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie" – aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha.


Co jest przyczyna, ze tak wielu ludzi nie chce przyjac wiary? pycha?...A moze - glupota?...Decydujac sie na przyjecie wiary, nie maja nic do stracenia...a jezeli juz - to porzucajac grzesznosc, moga zyskac Królestwo, Ducha - czesto juz teraz, a na pewno - w Przyszlosci...
Dziwne bywa życie...Dobrze, ze je otrzymalam...Dzis, pomyslalam, patrzac na rozgwieżdżone niebo, ze mam szanse, poprzez choćby najmniejsza świętość - zawladnac jedna z gwiazd oświecającą drogę Wędrowcom...Czy jednak, to nie pycha, tak mówić?....

(Łk 11, 15-26)
[b]...Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. Lecz jeśli Ja mocą Belzebuba wyrzucam złe duchy, to czyją mocą wyrzucają je wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże...
.. Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, ten rozprasza. Gdy duch nieczysty opuści człowieka, błąka się po miejscach bezwodnych, szukając spoczynku. A gdy go nie znajduje, mówi: „Wrócę do swego domu, skąd wyszedłem”. Przychodzi i zastaje go wymiecionym i przyozdobionym. Wtedy idzie i bierze siedmiu innych duchów, złośliwszych niż on sam; wchodzą i mieszkają tam. I stan późniejszy owego człowieka staje się gorszy niż poprzedni".


Wszystko byloby piękne, ładne, gdyby nie było szatana...Po co on został stworzony, Boże?...Wiecznosci nie starzy na wyjasnianie...

(J 12, 31b-32)
Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony, a Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 12 Październik 2018, 09:27   

Zosiu, Bog nie stworzyl szatana, ale stworzyl milosc a milosci nie ma bez wolnosci. Szatan to aniol (aniolowie) ktorzy nie przyjeli milosci jako sluzby. Jak mowia ojcowie wiary, zbuntowal sie on przeciwko Bozemu planowi usynowienia czlowieka. Nie chcial sluzyc Bogu w realizacji tego planu. Szatana zgubila pycha.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 12 Październik 2018, 09:29   

Prawo albo Boże Milosierdzie. Perfekcyjnosc jurydyczna, albo zawierzenie sie Bogu w Duchu Świętym. Na tym polega zasadnicza orientacja zyciowa od ktorej zalezy duchowy ksztalt osobowosci czlowieka wierzacego i osiagnięcie Zbawienia.

Bog powolujac do zycia Adama myslal rowniez o Ewie i calym rodzaju ludzkim. To samo, gdy wybieral Abrahama, to w perspektywie tego wyboru byly wszystkie narody, podobnie jak my gdy myslimy o leczeniu na przyklad oczu, chodzi nam o dobro calego ciala.

Agnostyk czesto jest przekonany o swojej wyzszosci kulturowej, bo jako czlowiek refleksyjny nie daje sie wciagnac w zadna akcje ktora nie bylaby przemyslana i racjonalnie, w sposob przekonywujacy, uzasadniona. Tymczasem gdy płoną lasy trzeba je ratowac, inaczej powieksza sie tylko katastrfę. Podobnie ma sie rzecz z kwestią ratowania czlowieka. Kto nie przylacza sie do Jezusa i nie ratuje, ten trzyma z szatanem, nawet gdy sie go zapiera.

Tragicznie łudzi sie ten, kto sądzi, że jesli raz opowiedzial sie przeciwko zlemu duchowi, rozwiazal problem na cale zycie, bo zły duch nie ma zwyczaju lagodnie odchodzic w zapomnienie. Dlatego konieczna jest nieustanna czujnosc i dbalosc o komunie z Chrystusem.

Z całego serca będę chwalił Pana
Wielkie są dzieła Pana,

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group