Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 09listopada 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 8 Listopad 2018, 15:38   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 09listopada 2018

Piątek, 09 listopada 2018
Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

(Ez 47,1-2.8-9.12)
Podczas widzenia otrzymanego od Pana zaprowadził mnie anioł z powrotem przed wejście do świątyni, a oto wypływała woda spod progu świątyni w kierunku wschodnim, ponieważ przednia strona świątyni była skierowana ku wschodowi; a woda płynęła spod prawej strony świątyni na południe od ołtarza. I wyprowadził mnie przez bramę północną na zewnątrz i poza murami powiódł mnie od bramy zewnętrznej, skierowanej ku wschodowi. A oto woda wypływała spod prawej ściany świątyni, na południe od ołtarza. Anioł rzekł do mnie: „Woda ta płynie na obszar wschodni, wzdłuż stepów, i rozlewa się w wodach słonych, i wtedy wody jego stają się zdrowe. Wszystkie też istoty żyjące, od których tam się roi, dokądkolwiek potok wpłynie, pozostaną przy życiu: będą tam też niezliczone ryby, bo dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione. A nad brzegami potoku mają rosnąć po obu stronach różnego rodzaju drzewa owocowe, których liście nie więdną, których owoce się nie wyczerpują; każdego miesiąca będą rodzić nowe, ponieważ ich woda przychodzi z przybytku. Ich owoce będą służyć za pokarm, a ich liście za lekarstwo”.

(Ps 46,2-3.5-6.8-9)
REFREN: Bóg jest we wnętrzu swojego Kościoła

Bóg jest dla nas ucieczką i siłą:
najpewniejszą pomocą w trudnościach.
Przeto nie będziemy się bali, choćby zatrzęsła się ziemia
i góry spadły w otchłań morza.

Nurty rzeki rozweselają miasto Boże,
najświętszy przybytek Najwyższego.
Bóg jest w Jego wnętrzu, więc się nie zachwieje,
Bóg je wspomoże o świcie.

Pan Zastępów jest z nami,
Bóg Jakuba jest naszą obroną.
Przyjdźcie, zobaczcie dzieła Pana,
zdumiewające dzieła, których dokonał na ziemi.

(1 Kor 3, 9b-11.16-17)
Bracia: Jesteście uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą. Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego niż ten - który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście.

(2 Krn 7,16)
Wybrałem i uświęciłem tę świątynię, aby moja obecność trwała tam na wieki.

(J 2,13-22)
Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie, oraz siedzących za stołami bankierów. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: „Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska”. Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: „Gorliwość o dom Twój pożera Mnie”. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: „Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?”. Jezus dał im taką odpowiedź: „Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo”. Powiedzieli do Niego Żydzi: „Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?”. On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy zatem zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 9 Listopad 2018, 06:17   

(J 2,13-22)
Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie, oraz siedzących za stołami bankierów. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: „Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska”
...

...biczem sporzadzonym ze sznurkow...na woły, baranki, gołębie...Jakże delikatne upomnienie!...za urzadzenie z domu Jego Ojca targowiska...

(1 Kor 3, 9b-11.16-17)
...Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście...


Cudowne Słowa, cudowne!...Nie wiedziałam...Przepraszam, Boże...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo

Wysłany: 9 Listopad 2018, 08:21   

Wizja rajskiej krainy, pelnej zycia wizja krainy przemienienia Bożego, krainy blogoslawienstwa. Źródłem tego przemienienia jest woda wyplywajaca z „prawego boku światynii”, symbol wody ktora wyplynęła z przebitego boku Chrystusa – Ducha Swietego. Zamienia sie ona w wielki strumien, a potem w rzeke. Jej wody uzdrawiaja i są posiewem cudownego, rajskiego blogoslawienstwa.


„Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście”
Nie pozwol Panie, abysmy kiedykolwiek niszczyli te świątynie i „nie czynili z domu Twego Ojca targowiska”. Daj nam łaskę owocnego budowania tej świątynii”.


Kościół jest mistycznym ciałem Chrystusa, Bożą świątynią w ktorej sie uswiecamy. Oby aklamacja mszalna :„ Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie” stala sie trescia naszego zycia duchowego.

Bóg jest dla nas ucieczką i siłą:
najpewniejszą pomocą w trudnościach.
Przeto nie będziemy się bali, choćby zatrzęsła się ziemia
i góry spadły w otchłań morza.Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 9 Listopad 2018, 12:16   

Człowiek słuchając Słowa Bożego może je rozumieć inaczej niż Bóg.Zapomina,że Bòg widzi szerzej i głębiej.Czasami wydarzenia życia zdają się przeczyć Bożemu Słowu i to nie tylko na moment ale na całe doczesne życie.Czlowiek może wierzyć że Bog da mu zdrowie a umiera.
Albo trzyma się jakiegoś Słowa,obietnicy a wydarzenie całkowicie temu przeczy.Przez życiowe ciemności sprawdza się wiara prawdziwa.Przez uwierzenie nadzieji wbrew nadzieji.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 9 Listopad 2018, 12:20   

Najpewniejsza pomoc Boża w trudnościach znaczy czasem dar męstwa by przejść przez życiowe pròby jakby przez swoisty ,,skok w przepaść,, z ufnością że jest z nami dobry Bòg.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 9 Listopad 2018, 13:40   

Ja dziś zwróciłem uwagę na te same słowa Psalmu, które przywołał O. Zygmunt:

Bóg jest dla nas ucieczką i siłą:
najpewniejszą pomocą w trudnościach.
Przeto nie będziemy się bali, choćby zatrzęsła się ziemia
i góry spadły w otchłań morza.


Warto na co dzień mieć w pamięci tę modlitwę,
bo może być źródłem pocieszenia i umocnienia
w wielu różnych, czasem tak trudnych sprawach.

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group