Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedziałek -Czytania i Błogosławieństwo - 11marca 2019
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 10 Marzec 2019, 15:57   Poniedziałek -Czytania i Błogosławieństwo - 11marca 2019

Poniedziałek, 11 marca 2019
Wspomnienie dowolne św. Konstantyna, prezbitera i męczennika

(Kpł 19, 1-2. 11-18)
Pan powiedział do Mojżesza: "Przemów do całej społeczności Izraelitów i powiedz im: Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz! Nie będziecie kraść, nie będziecie kłamać, nie będziecie oszukiwać jeden drugiego. Nie będziecie przysięgać fałszywie na moje imię. Byłoby to zbezczeszczenie imienia Boga twego. Ja jestem Pan! Nie będziesz uciskał bliźniego, nie będziesz go wyzyskiwał. Zapłata najemnika nie będzie pozostawać w twoim domu przez noc aż do poranka. Nie będziesz złorzeczył głuchemu. Nie będziesz kładł przeszkody przed niewidomym, ale będziesz się bał Boga twego. Ja jestem Pan! Nie będziecie wydawać niesprawiedliwych wyroków. Nie będziesz stronniczy na korzyść ubogiego, ani nie będziesz miał względu dla bogatego. Sprawiedliwie będziesz sądził bliźniego. Nie będziesz szerzył oszczerstw między krewnymi, nie będziesz czyhał na życie bliźniego. Ja jestem Pan! Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata. Będziesz upominał bliźniego, aby nie ponieść winy z jego powodu. Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego. Ja jestem Pan!"

(Ps 19 (18), 8-9. 10 i 15)
REFREN: Słowa Twe, Panie, są duchem i życiem

Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę,
świadectwo Pana jest pewne, nierozważnego uczy mądrości.
Jego słuszne nakazy radują serce,
jaśnieje przykazanie Pana i olśniewa oczy.

Bojaźń Pana jest szczera i trwa na wieki,
sądy Pana prawdziwe, wszystkie razem słuszne.
Niech znajdą uznanie przed Tobą
słowa ust moich i myśli mego serca,
Panie, moja Opoko i mój Zbawicielu.

(2 Kor 6, 2b)
Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia.

(Mt 25, 31-46)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale, a z Nim wszyscy aniołowie, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych ludzi od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: „Pójdźcie, błogosławieni u Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane dla was od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”. Wówczas zapytają sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? Albo spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię, lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?” A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście”. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie”. Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?” Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tego i Mnie nie uczyniliście”. I pójdą ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego".
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 Marzec 2019, 08:16   

(Mt 25, 31-46)
..." A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście”. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie”..


Dziękuję, Panie Jezu, za każde Spotkanie Ciebie...Przepraszam - za każde nierozpoznanie Ciebie...Za Twą cudowną obecność przy mnie, mimo mojej nędzy, pragnę uwielbiać i obdarowywac Cie szczęściem z wdzięcznosci za powołanie mnie do życia, za wszystkie Twe, niezasłużone w nim, przeze mnie Łaski...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 11 Marzec 2019, 10:37   

"Niech znajdą uznanie przed Tobą
słowa ust moich i myśli mego serca,
Panie, moja Opoko i mój Zbawicielu."(Ps 19)

Prośby i podziękowania. Zachwyt i zdumienie.
Pomiń, proszę, te sfermentowane słowa i myśli.
_________________
Szczęść Boże
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Marzec 2019, 11:49   

„Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz”. Najkrotszym i jednoczesnie najpelniejszym rozumieniem tego wezwania jest inny cytat biblijny:”miluj Boga calym, sercem, calą duszą, z wszystkich sil i wszystkich mysli twoich” i „miluj bliźniego jak siebie samego”


Jak refren powtarza się w tym wezwaniu : „Ja jestem Pan”. Chodzi o to, ze wszystkie przepisy maja sens tylko wtedy, gdy caly czas w naszym polu widzenia jest On, nasz Pan, inaczej mowiąc abyśmy wszystko co czynimy odnosili do Niego, spełniając Jego wolę, czyli idąc za światlem Jego Ducha.


Słowa Twe, Panie, są duchem i życiem


Blogoslawieni przez Boga, którym przekazane zostalo Krolestwo Boze, zdziwieni są tym darem, bo nie przypominaja sobie, aby kiedykolwiek widzieli Jezusa i wyswiadczyli Mu jakąkolwiek przysługę . Czynili oni jednak dobro „Jego braciom najmniejszym”, a więc chodzi w gruncie rzeczy o ich wrażliwość duchową i moralną, o ich kulture współżycia społecznego, ich naturalną dobroć, bez specjalnego „namaszczenia” religijnego ich działalności, jako koscielna misja albo apostolstwo.

Pieklo natomiast stalo się udzialem tych którzy tylko deklarowali swoją gotowość ”usłużenia Panu”, cały czas dbając tylko o siebie. Sa oni przykładem religijności jalowej, albo wrecz diabelsko - egoistycznej, nie dbającej o biednego i tego kto potrzebuje pomocy, oszukując samych siebie sloganem swoich dobrych intencji, które nigdy się jednak nie zmaterializowaly.


Oczy laickiego świata zwrócone są na bogatych, majacych władzę i znaczenie. Chrystus dostrzega przede wszystkim biednych, malych, skrzywdzonych, nie posiadajacych wpływów i znaczenia - aby im pomoc. Swiat napędzany jest żądzą posiadania i możliwościami atrakcyjnej konsumpcji która z tym się wiąze, Chrystus natomiast kieruje się miłością. A Kosciol? A ja ?


Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group