Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 04grudnia 2019
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 3 Grudzień 2019, 20:59   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 04grudnia 2019

Środa, 04 grudnia 2019
Wspomnienie obowiązkowe św. Barbary, dziewicy i męczennicy


(Iz 25,6-10a)
W owym dniu: Pan Zastępów przygotuje dla wszystkich ludów na tej górze ucztę z tłustego mięsa, ucztę z wybornych win, z najpożywniejszego mięsa, z najwyborniejszych win. Zedrze On na tej górze zasłonę, zapuszczoną na twarzy wszystkich ludów, i całun, który okrywał wszystkie narody. Raz na zawsze zniszczy śmierć. Wtedy Pan Bóg otrze łzy z każdego oblicza, odejmie hańbę swego ludu po całej ziemi, bo Pan przyrzekł. I powiedzą w owym dniu: Oto nasz Bóg, Ten, któremuśmy zaufali, że nas wybawi; oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność: cieszmy się i radujmy z Jego zbawienia! Albowiem ręka Pana spocznie na tej górze.

(Ps 23,1-2a,2b-3,4, 5,6)
REFREN: Po wieczne czasy zamieszkam u Pana

Pan jest moim pasterzem,
niczego mi nie braknie.
Pozwala mi leżeć
na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć,
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoją chwałę.

Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
Kij Twój i laska pasterska
są moją pociechą.

Stół dla mnie zastawiasz
na oczach mych wrogów.
Namaszczasz mi głowę olejkiem,
a kielich mój pełny po brzegi.

Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni życia
i zamieszkam w domu Pana
po najdłuższe czasy.

Aklamacja
Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić, błogosławieni, którzy są gotowi wyjść Mu na spotkanie.

(Mt 15,29-37)
Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając ze sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u nóg Jego, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela. Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: „Żal Mi tego tłumu. Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby kto nie zasłabł w drodze”. Na to rzekli Mu uczniowie: „Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić takie mnóstwo?” Jezus zapytał ich: „Ile macie chlebów?” Odpowiedzieli: „Siedem i parę rybek”. Polecił ludowi usiąść na ziemi; wziął te siedem chlebów i ryby, i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 4 Grudzień 2019, 06:36   

(Mt 15,29-37)
Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając ze sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u nóg Jego, a On ich uzdrowił....
...rzekł: „Żal Mi tego tłumu. Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby kto nie zasłabł w drodze”. Na to rzekli Mu uczniowie: „Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić takie mnóstwo?” Jezus zapytał ich: „Ile macie chlebów?” Odpowiedzieli: „Siedem i parę rybek”. Polecił ludowi usiąść na ziemi; wziął te siedem chlebów i ryby, i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.


Jezusowa sceneria: jezioro, góra...wielkie tłumy, mające ze sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych...
Uzdrowił ich wszystkich...Rozmnozył chleby, ryby...Nakarmił tłumy, a z cudownie otrzymanego chleba, z pozostalych ułomkow, pozozostal pokarm do dnia dzisiejszego...Pozostał, by stawac sie Najświętszym Sakramentem - Pokarmem na DROGĘ - az do skonczenia świata, dla kazdego z ludzi, ktorzy zechcą wspiąć sie do Chrystusa - "na Górę"...
Jestem jedną z uzdrowionych wielokrotnie przez Niego, cudownie karmionych nie tylko chlebem powszednim ale przede wszystkim - Chlebem Niebieskim, Chlebem Zmartwychwstania...
Gdy dluzej nie moge wychodzić z domu, Ksiądz z mego Kosciola przychodzi do mnie, "na góre" (III piętra), z Komunią Św..Aż tak nas Jezus kocha!...Z całego mego, ciągle małego serca, dzEikuję za wszystkie cuda, Panie nasz!
CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU - na wieki wieków! Amen.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Grudzień 2019, 10:36   

Śmierć jest „zasłoną zapuszczoną na twarz wszystkich ludów” i dlatego człowiek nie widzi, że odpowiedzialny za jego „łzy” i „hańbę” jest grzech, a wszystkie reformy i rewolucje zapowiadające nową erę prawdziwego szczęścia, bez pokonania grzechu, są naiwnością lub demagogią. (Iz 25,6-10a)

„Pan przyrzekł” i swego przyrzeczenia dotrzyma. Zbawienie zasadza się na wierze w miłosierdzie Boże, a nie na doskonałości moralnej człowieka. Tę doskonałość się zdobywa dzięki komunii z Chrystusem, idąc za Nim drogą zawierzenia. (Iz 25,6-10a)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Grudzień 2019, 10:38   

„Wielkie tłumy, mające ze sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych” - to po prostu my wszyscy, którzy „przyszliśmy do Niego”. Ewangelia mówi, że „On ich uzdrowił”. Nic dziwnego zatem, że „tłumy zdumiewały się” i „wielbiły Boga Izraela”. Jednakowoż, ani uzdrowienia, ani też głośne wyrażanie za nie wdzięczności to jeszcze nie jest pełnia Zbawienia. Żeby ją osiągnąć potrzebny jest pokarm „aby nie zasłabnąć w drodze” – potrzebna jest Eucharystia i inne sakramenty Kościoła. (Mt 15,29-37)

NIECH NAS BLOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY, OJCIEC I SYN I DUCH ŚWIĘTY
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 4 Grudzień 2019, 21:47   

Amen
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group