Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 30maja 2020
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 29 Maj 2020, 18:27   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 30maja 2020

Sobota, 30 maja 2020
Sobota siódmego tygodnia okresu Wielkanocnego


(Dz 28,16-20.30-31)
Gdyśmy przybyli do Rzymu, pozwolono Pawłowi mieszkać prywatnie razem z żołnierzem, który go pilnował. Po trzech dniach poprosił do siebie najznakomitszych Żydów. A kiedy się zeszli, mówił do nich: „Nie uczyniłem, bracia, nic przeciwko narodowi lub zwyczajom ojczystym, a jednak wydany zostałem jako więzień w ręce Rzymian, którzy po rozpatrzeniu sprawy chcieli mnie wypuścić, dlatego że nie popełniłem nic zasługującego na śmierć. Ponieważ jednak Żydzi sprzeciwiali się temu, musiałem odwołać się do Cezara, bynajmniej nie w zamiarze oskarżenia w czymkolwiek mojego narodu. Dlatego też zaprosiłem was, aby się z wami zobaczyć i rozmówić, bo dla nadziei Izraela dźwigam te kajdany”. Przez całe dwa lata pozostał w wynajętym przez siebie mieszkaniu i przyjmował wszystkich, którzy do niego przychodzili, głosząc królestwo Boże i nauczając o Panu Jezusie Chrystusie zupełnie swobodnie, bez przeszkód.

(Ps 11,4-5.7)
REFREN: Twoje oblicze ujrzą ludzie prawi

Pan w świętym swoim przybytku,
na niebiosach tron Pana.
Oczy Jego patrzą,
a powieki śledzą synów ludzkich.

Bada Pan sprawiedliwego i występnego,
nie cierpi Jego dusza miłujących nieprawość.
Bo Pan jest sprawiedliwy i sprawiedliwość kocha,
ludzie prawi ujrzą Jego oblicze.

Aklamacja (J 16,7.13)
Poślę Wam Ducha Prawdy, On was doprowadzi do całej prawdy

(J 21,20-25)
Gdy Jezus zmartwychwstały ukazał się uczniom nad jeziorem Genezaret, Piotr obróciwszy się zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi, i powiedział: „Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi ? ”Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: „Panie, a co z tym będzie? ”Odpowiedział mu Jezus: „Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną”. Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: „Jeśli Ja chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego?” Ten właśnie uczeń daje świadectwo o tych sprawach i on je opisał. A wiemy, że świadectwo jego jest prawdziwe. Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.
...................................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 30 Maj 2020, 10:55   

Piotr właśnie odpowiedział Chrystusowi trzykrotnie, że Go kocha. Otrzymał w związku z tym specjalnie powołanie, aby czuwać jako pasterz nad Kościołem, trwając w komunii ze swoim Panem i Mistrzem. Rozprasza się jednak natychmiast, spotykając innego apostoła, Jana i obawia się, że jego los może okazać się szczęśliwszy, dlatego patrzy na niego jak na zagrażającego mu osobiście rywala. Pan Jezus upomina Piotra ( nas wszystkich ), żeby nie zakłamać otrzymanego powołania, zaniedbując „owce” i komunię miłości ze swoim Mistrzem, ulegając szkodliwej dla życia duchowego obsesji porównywania się i rywalizacji z tymi z którymi powinno się współpracować. (J 21,20-25)

Zły duch rywalizacji niszczy wspólnotę apostolską i jest zagrożeniem autentyczności spełnianej przez nią misji, gdy idąc za Chrystusem zazdrośnie patrzą na siebie, kto z nich jest znakomitszy, bardziej uznawany, bogatszy, skuteczniejszy. Poddając się tej szatańskiej pokusie zaczynają realizować wówczas już nie wolę Bożą, ale tego który jest zawsze w stosunku do Niego w opozycji, czyli szatana.
Pawel „glosil królestwo Boże i nauczał o Panu Jezusie Chrystusie” w wiezieniu. Trudno o mocniejszy wyraz gorliwości apostolskiej. (Dz 28,16-20.30-31)

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group