Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 06czerwca 2020
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 5 Czerwiec 2020, 17:37   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 06czerwca 2020

Sobota, 06 czerwca 2020
Sobota IX tydzień zwykły

(2 Tm 4, 1-8)
Najmilszy: Zaklinam cię na Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, oraz na Jego pojawienie się i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę, wykazuj błąd, napominaj, podnoś na duchu z całą cierpliwością w każdym nauczaniu. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie! Albowiem krew moja już ma być wylana na ofiarę, a chwila mojej rozłąki nadeszła. W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego.

(Ps 71 (70), 8-9. 14-15b. 16-17)
REFREN: Będę wysławiał Twoją sprawiedliwość

Pełne Twojej chwały były moje usta,
sławiłem Cię przez dzień cały.
Nie odtrącaj mnie, gdy będę stary,
nie opuszczaj, gdy siły ustaną.

Ja zaś będę zawsze ufał
i pomnażał wszelką Twoją chwałę.
Moje usta będą głosiły Twoją sprawiedliwość
i przez cały dzień Twoją pomoc.

Opowiem o potędze Pana,
będę przypominał tylko Twoją sprawiedliwość.
Boże, Ty mnie uczyłeś od mojej młodości
i do tej chwili głoszę Twoje cuda.

Aklamacja (Mt 5, 3)
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.

(Mk 12, 38-44)
Jezus, nauczając rzesze, mówił: "Strzeżcie się uczonych w Piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok". Potem, usiadłszy naprzeciw skarbony, przypatrywał się, jak tłum wrzucał drobne pieniądze do skarbony. Wielu bogatych wrzucało wiele. Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz. Wtedy przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: "Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie".
......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 6 Czerwiec 2020, 07:58   

Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili (...)
Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.


Jak bardzo to dzisiaj jest aktualne.
Cały ocean zmyślonych opowiadań nazywanych teraz fake-news-ami,
które przyciągają uwagę.
A tymczasem Prawda jest tuż obok nas, na wyciągnięcie ręki,
tyle że cicha, nie narzucająca się, czekająca na nas...

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 6 Czerwiec 2020, 13:58   

Absurdalne zachowanie: „wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie". Brak rozsadku. Tak to jest szaleństwo, ale szaleństwo miłości i zaufania.

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 6 Czerwiec 2020, 14:01   

Rozpanoszyło się zło i rządzi światem bo posiada jego bogactwa i posługuje się brutalną przemocą i strachem. Opanowuje umysły ludzi i ci już sami dystansują się potem do prawdy, przekonani że opowiadając się za „postępem i nowoczesnością” stają się bardziej wartościowymi ludźmi od innych, od tych „zacofanych”, lepiej rozumiejąc od nich świat i życie, nieświdomie pozwalając w ten sposób, aby na świecie królowały kłamstwo, pycha i zarozumiałość.
Wiemy jednak, że Bóg chce świat zbawić, to znaczy ludzi odurzonych grzechem chce uwolnić od niego. Bóg już to uczynił przez zwycięstwo Chrystusowego krzyża. Zbliża się dzień który ujawni to w całej pełni - Dzień Sądu.
Dlatego nie przesadzajmy w załamywaniu rąk i zaprzestańmy morderczych prób opanowania świata, ale bądźmy wierni Prawdzie. Troszczmy się o nasze wędrowne wspólnoty – rodziny, narodu, Kościoła. Cieszmy się ewangelicznym pokojem miłości, którą wprawdzie świat krzyżuje, ale nie może jej pokonać, bo działa w świecie moc Zmartwychwstania. Trwajmy w świętej komunii z Chrystusem, której treścią jest miłość. Miejmy zaufanie do Boga. Oddajmy Mu wszystko, jak ewangeliczna wdowa. Jej grosz miał większą wartość w oczach Boga aniżeli ofiary bogaczy – posiadał moc uświęcenia jej samej i udział w Chrystusowym zbawieniu świata. (2 Tm 4, 1-8 oraz Mk 12, 38-44)
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 6 Czerwiec 2020, 15:58   

Móc na koniec powiedziec za św.Pawłem:

(2 Tm 4, 1-8)
...a chwila mojej rozłąki nadeszła. W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem..
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Scz
Wysłany: 8 Czerwiec 2020, 08:05   

Amen
_________________
BML
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group