Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedzialek -Czytania i Błogosławień.- 12.10.2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 11 PaĽdziernik 2020, 18:33   Poniedzialek -Czytania i Błogosławień.- 12.10.2020

Poniedziałek, 12 października 2020
Poniedziałek XXVIII tygodnia zwykłego

(Ga 4, 22-24. 26-27. 31 – 5, 1)
Bracia: Napisane jest, że Abraham miał dwóch synów, jednego z niewolnicy, a drugiego z wolnej. Lecz ten z niewolnicy urodził się tylko według ciała, ten zaś z wolnej – na skutek obietnicy. Wydarzenia te mają jeszcze sens alegoryczny: niewiasty te wyobrażają dwa przymierza; jedno, zawarte pod górą Synaj, rodzi ku niewoli, a wyobraża je Hagar. Natomiast górne Jeruzalem cieszy się wolnością i ono jest naszą matką. Wszak napisane jest: "Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś, wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia, bo więcej dzieci ma samotna niż ta, która żyje z mężem". Tak to, bracia, nie jesteśmy dziećmi niewolnicy, ale wolnej. Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!

(Ps 113 (112), 1b-2. 3-4. 5a i 6-7)
REFREN: Niech imię Pana będzie pochwalone

Chwalcie, słudzy Pańscy,
chwalcie imię Pana.
Niech imię Pana będzie błogosławione
teraz i na wieki.

Od wschodu aż do zachodu słońca
niech będzie pochwalone imię Pana.
Pan jest wywyższony ponad wszystkie ludy,
ponad niebiosa sięga Jego chwała.

Kto jest jak nasz Pan Bóg,
co w dół spogląda na niebo i na ziemię?
Podnosi z prochu nędzarza
i dźwiga z gnoju ubogiego.

(Ps 95 (94), 8a. 7d)
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych, lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

(Łk 11, 29-32)
Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: "To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz".
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 12 PaĽdziernik 2020, 06:24   

(Ps 113)
Kto jest jak nasz Pan Bóg,
co w dół spogląda na niebo i na ziemię?
Podnosi z prochu nędzarza
i dźwiga z gnoju ubogiego.

(Ps 95 (94), 8a. 7d)
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych, lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

(Łk 11, 29-32)
Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: "To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia...


Ja tez bywalam "z plemienia przewrotnego". Miałam twarde, zamkniete na prawde serce...Pan dzwignal mnie z cuchnacego dna...Czuję sie więc usprawiedliwiona z tego, ze porównam tamta moja postawe z postawa plemienia żadającego od Jeusa znaku...Rozumiem ich i wspolczuję Panu Jezusowi, ze za gloszenie im Krolestwa, spotykala Go przwaznie przykra reakcja, az po grozbe zamordowania...

Wyznam nieskromnie, ze jednym ze znaków, jest dzis dla mnie - pieknie zbudowana, fruwajaca, brzeczaca mucha...Podziwiam taką misterną, nikomu niepotrzebną, wsręcz przeszkadzającą "robotę" Stwórcy...Nie rozumiem ale naprawde w podziw mnie wprawiają owadzie skrzydla, odnóża,...itd.
Próbowalam pomóc długi czas, znajomej osobie, pożeranej przez depresje i przez brak wiary w Boga, odnalezc sens zycia...Staralam sie to robic z wielkim oddaniem, z sercem...I co? Podsumowala to moje, naprawde bezinteresowne, dzialanie nazwaniem mnie dewotka, nic nie rozumieaca starą panna...Odsunelam si od niej, widzac odwrootne skutki moich wysiłkow...
A Pan Jezus nie odsuwal sie od tych, ktorych chcial wydobywac z brzegu piekla...Do konca z nich nie rezygnowal...Ratowal az po straszną śmierc...by i dla nich zajasnialo wyzwolenie...aż po Zmartwychwstanie!...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 12 PaĽdziernik 2020, 10:50   

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli”.
Chodzi o to aby uwolnić się od jurydycznej mentalności faryzeuszów, a dzisiaj powiedzielibyśmy również od kultywowania poprawności politycznej, praktykowanej na całym świecie i często również w Kościele.
Prawdziwe wyzwolenie polega na rozumieniu znaków Bożych, a nie na ślepym stosowaniu litery prawa. Pierwsza postawa rozwija ducha, a druga go uśmierca i powoduje w duszach ludzkich jego karłowacenie. Nie jest to w żadnej mierze hasło światopoglądowego i moralnego libertynizmu, ale wprost przeciwnie, hasło wierności Duchowi Świętemu.
Wiąże się ono z wymogiem czujności i trudu nawrócenia, którego istotą jest umiejętność słuchania słowa Bożego, tak jak mieszkańcy Niniwy umieli słuchać proroka Jonasza, a królowa Etiopii przybyć z daleka aby „słuchać mądrości Salomona”… JAK MARYJA, MATKA SŁOWA, UMIAŁA ZACHOWYWAC JE ZAWSZE W SWOIM SERCU I PIELĘGNOWAĆ.(Ga 4, 22-5, 1 i Łk 11, 29-32)
Niech nas błogosławi Wszechmogący Bóg, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group